Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barátommal együtt élünk,...

A barátommal együtt élünk, ebbe a szüleink is bele egyeztek. Házas életet élünk. Védekezünk, de ha véletlen teherbe esnék, annak milyen jogi következményei lenének, rám és a barátomra nézve, ha csak 15 vagyok?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok a barátom 20. Szeptember 5-én szeretné megkérni a kezem. Védekezünk, de mindenki tudja, hogy semmi nem véd 100%-ig.

#Fiatalkoriszülés
2012. ápr. 13. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi, elmúltál már 14.
2012. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen, mivel 14 elmúltál. De inkább védekezz duplán, mintsem 2 gyereknek gyereke legyen.
2012. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs jogi következménye. A házasságot szülői beleegyezéssel 16 éves korod után tudjátok megtartani, ha ennyire sietős.
2012. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak mer azt hallottam, hogy lecsukhatnák liliom triplásért...
2012. ápr. 13. 12:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor csuknák le, ha a szüleid feljelentenék, hogy a kicsi lányuknak gyereket csinált egy fiú. De ne akarjatok még gyereket. Sőt, nekem spec egyáltalán nem tetszik, hogy egy szülő megengedi a 15 éves lányának, hogy ilyen módon kapcsolatban éljen, hogy ott él a srác stb... 15 évesen mehettem el először buliba, 16 évesen jöhetett be hozzánk először fiú és 18 voltam amikor először ott aludhatott az aktuális kapcsolatom. 20 éves voltam amikor odaköltözött hozzánk a nagy szerelmem, azt is megbántuk utólag.

De ez az én véleményem, én ezeket tartom normális dolognak, nem a 15 évesen együtt lakni valakivel dolgot.

23L

2012. ápr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Liliom TRIPLÁS??? Jesszus, remélem ez csak elírás volt...! Házasság előtt inkább fejezd be a sulit. És ha még mindig annyira szeretitek egymást, mint most, akkor jöhet a lagzi.
2012. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi jogi következménye nem lenne, hiszen elmúltál 14 éves.

Ha most teherbeesnél, akkor nem vehetne el feleségül a barátod, csak miután betöltötted a 16-ot, a félreértések elkerülése végett, NEM elég a szülői beleegyezés, hanem gyámhatósági engedély kell.

18 éves korod után pedig simán elvehet.

Jah, a gyámhatósági engedély nagykorúsít, ezért mehetsz férjhez, tehát ugyanazok vonatkoznának rád 16 éves korodtól, mint ami jelen esetben 18-tól.

2012. ápr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!