Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Neki szabad kezdeni a babaproj...

Neki szabad kezdeni a babaprojektnek 95-100 kilósan?

Figyelt kérdés
A párom 36 éves elmúlt, a közeljövőben szeretnénk kisbabát, de nem látom realitását annak, hogy belátható időn belül lefogyjak az ideális 60-65 kilóra. :-((( Tudom, hogy minden leadott kilóval egészségesebb leszek, de 30-at nem hiszem, hogy le tudok adni. Ha elkezdünk próbálkozni és sikerül a baba még mielőtt jelentős súlyvesztést érnék el, lehet abból baj? Meg lehet csinálni az összes terhességi vizsgálatot kövér kismamáknak is? (pl. hasi ultrahangnál bizti számít a háj a hason)
2009. jún. 16. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem számít a háj a hason. :-) Az ultrahang átlát rajta.
2009. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, biztos átlát, ne aggódj :) Amúgy meg sztem nem lehet akadály, bár biztos számolni kell olyan dolgokkal, hogy esetleg nehezebben eshetsz teherbe, és sokkal jobban oda kell figyelni a terhesség alatt, pl. a kajára, hízásra, a terhességi cukorbetegségre, stb. De én nem hiszem, hogy emiatt bármilyen komoly hátrányba is kerülnél. Ha odafigyelsz, egészséges babótok lesz :)
2009. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kövérség nem a vizsgálatok miatt fontos ilyenkor. A statisztikák szerint nagyobb az esélye egy túlsúlyos embernél, hogy mindenféle komplikáció lép fel. De gondolom, ezeket amúgy is tudod.


Tegyél a statisztikákra. Kezdj el fogyni, csinálj meg mindent, amit csak tudsz. A baba meg mindig jókor jön. Én is voltam - 89 kilósan el kezdtem fogózni. 83 voltam, amikor jött a baba. 99 amikor szültem. Tavaly nyáron 59, most úgy 64-66 körülire híztam vissza és tartom, igaz, semmit sem teszek a súlyomért.

2009. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és most jut eszembe, ismerek olyat, aki 28 éves, 90 kilósan esett teherbe, fél év alatt sikerült. Most 12 hetes, dietetikussal beszélt a kaja és a hízás miatt, de ezen kívül semmi gondja.
2009. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
egy ellenvélemény:nem azért hogy bántsak bárkit is,de nekem volt egy bnöm aki 100kg körül volt,és folyton elvetélt!az orvos mondta neki,hogy fogyoznia kell,különben nem tud gyereket kihordani!lefogyott 75kgra,és a jövö hoónapban szül:)
2009. jún. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én 100 kilósan kezdtem az első terhességem, szülés után 93 voltam, most 9 hetes vagyok és megint 100 kg

hajrá!

2009. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kösznöm szépen a válaszokat mindenkinek! Természetesen az ellenvélemény is nagyon fontos és hasznos, azért is ugyanolyan hálás vagyok! :-) A lehetséges egészségügyi kockázatokkal tisztában vagyok, dilemmám abban áll, hogy halogassuk-e fogyókúra miatt a babaprojektet. Én is ismerek háromgyerekes anyukát, aki kb. akkora mint én, szóval lehet, hogy minden oké lenne. Viszont mi van, ha én nem leszek ilyen szerencsés...


Várom a további véleményeket, tapasztalatokat! :-)

2009. jún. 16. 15:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 98 kg-mal kezdtem a terhességet,125 kg voltam mikor szültem és 6 hét múlva 96 kg voltam és nem fogyókúráztam. Különben most 95 kg vagyok és mi is most szeretnénk 2. babát ősszehozni.
2009. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

szia! én most 80 kg vagyok, 63-ról híztam ennyire az előző terhességemnél. hiába sportoltam, az elmúlt fél évben egy gramm sem ment le. és most ismét babát várok :)

a doki megnyugtatott, nem lesz semmi baj. jól tettem, hogy sokat mozogtam, mert így az izmaim sokat segítenek a súly cipelésében (a gerincnek, ízületeknek). majd a második szülés után diétázhatok és futhatok a két kicsim után :)

szóval szerintem indítsátok a babaprojektet, de ha eddig nem mozogtál, kezdj el mindenképpen valamit szép fokozatosan! ha ügyesen étkezel majd és mozogsz, az is lehet, hogy egyátalán nem hízol. egyébként így kerülheted el a minket veszélyeztető betegségeket is (cukor, magas vérnyomás, toxémia stb).

Sok sikert kívánok!!!

2009. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Van most valami egészségügyi problémád a túlsúly miatt?

Magasvérnyomás, vizesedés, cukor, stb?

Mert ha nincs akkor próbálkozzatok nyugodtan!

Szedj terhesvitamint,egyél sok hasznos ételt: főzelék,levesek,zöldség,gyümölcs...stb.Ettől még fogyhatsz is pár kilót amíg össze nem jön a baba.

Ha fél-1 éven belül nem jön össze akkor érdemes kivizsgáltatni magad.Sok "alma" alakú nő 80-100 kilósan kezd neki a terhességnek és minden gond nélkül kihordják a 9 hónapot! Amúgy te hány éves vagy?

Sok sikert!

2009. jún. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!