Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Metformin okozta kezdeti...

Metformin okozta kezdeti hasmenéses rohamok idővel enyhülnek majd?

Figyelt kérdés
Most 3x0,5-et szedek a 850mg-osból (Meforal). Vannak nyugis napok és vannak rémesek. Megfigyeltem, hogy mely ételekkel viselkedik furán, kerülöm őket, de még így is bizonytalan egy-egy napom végkimenetele. Más is volt így? Elmúlott? Mennyi idő alatt és hány kg fogyást tapasztaltatok?
2012. márc. 30. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem abba kellett hagynom. 3 hónapig ültem a vécén éjjel-nappal, nekem nem múlt el az állandó súlyos hasmenés.
2012. márc. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sokszor nyugis napom van, de néha elkezdek puffadni, és utána a végem van. Így nem lehet dolgozni, előre tervezni, nem merek hosszabb utazásra sem gondolni, folyton aggódom, hol ér kellemetlen helyzet. Lassan kell felépíteni, a végcél ennél sokkal több lesz. Tudom jól. De közben türelmetlen is vagyok. TE amikor abbahagytad, mit kaptál helyette?
2012. márc. 30. 17:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Javaslom a Merckformin XRt feliratni helyette. Az lassú felszívódású.

És emelett diétázni kell, mert nem szereti a cukros ételeket - egyből hasmarssal büntet sztem.

2012. márc. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
NAgyon precízen tartom a diétát és a napi 1 óra torna is megvan. Még csak nemrég kezdtem a gyógyszert szedni, abban reménykedem, hogy elmúlik még ez.
2012. márc. 30. 18:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is az XR-t javaslom,hogy próbáld azt felíratni!
2012. márc. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam nem enyhültek, pár hónap hasmas után az XR-et írta fel egy magánorvos. Az ambuláns rendelésen, csak annyit mondtak ez van... vele jár nem lehet mit tenni, utána kerestem fel magánrendelésen egy endokrinológust.
2012. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én XR-t szedek, és még így is volt 2 hétig hígabb * , és engem is felfúj néha (eddig azt hittem hogy a progi, de most is puffaszt valami, szóval ez lehet). Az XR-t egyébként nagyon dícsérik, és ezzel különösebb gond nélkül el lehet lenni. A diétát pedig csak most tanulgatom...
2012. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan eucreast szedek, de ugyanez van nálam is. Tavaly júniusban kezdtem xr-rel, én meg azt nem bírtam, hányás, hasmenés, minden volt, de nagyon durván, dolgozni se tudtam bemenni. Az eucreassal "csak" hasmenés van, általában napi egyszer, de van, hogy többször is, de ez már elviselhetőbb, mint a kezdeti roham. Elméletileg 2-3 hét múlva elmúlnak a tünetek. Hát nálam nem, mert én október óta szedem ezt a fajtát, de ez még mindig probléma nálam. Nekem nem kell fogynom, de így is lement 4 kiló. Viszont legalább használ, mert az xr-től csak rosszabbodtak az eredményeim, emiatt kellett lecserélni.
2012. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Végül elmúlt. CSak azért írom, hogy ha valaki hasonló helyzetbe kerül, lássa, hogy érdemes pár hetet várni, és türelmesnek lenni! :) 1.5 hónap után most már napi 3x1 850 mg-ossal sincs gond. :)
2012. ápr. 20. 16:51
 10/10 anonim válasza:

En evek ota Meforalt szedek, 1000mg-osat, 2x1-et naponta.


A hasmars napi szinten van, de erdekes modon nalam akkor, ha betartom a dietat es nem eszem ossze mindenfele marhasagot.


Most eppen mar 2 honapja maximalisan odafigyelek, heti 3x kemeny edzesek es normalis BMI tartomanyban van a sulyom is.


Lehet konzultalok a dokimmal mert ez mar elviselhetetlen. Azt hittem ha teljesen odafigyelek, elmulik a hasmenes, de sajnos nem igy lett.

2017. febr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!