Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes? Vagy mitől...

Lehetek terhes? Vagy mitől van ez?

Figyelt kérdés

1,5-2 éve menstruálok rendszeresen. Viszont 4 hónapja csak ilyen barnás folyásom volt, 3 hónapja rendesen minden gond nélkül megjött, most pedig már 2 hónapja nem jött meg. Barátommal csak pettingeltünk, (persze tudom ettől nem lehet teherbe esni, de már ez is megfordult a fejembe)

de félek, hogy esetleg terhes vagyok. Ha nem ettől, akkor mitől lehet még a menstruációm teljes felborulása?

A NORMÁLIS válaszokat előre is köszönöm.


2012. márc. 29. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én a helyedben vennék egy tesztet, hogy megnyugodjak és valóban kizárhassam a terhességet

aztán pedig elmennék nőgyógyászhoz és vélhetően endokrinológushoz is, mert a barnás folyás és a kimaradás is hormonális problémára utal. Az endokrinológus labort fog kérni, hormonszintekkel, esetleg pajzsmirigy ultrahangot. Járd végig ezt az utat, hogy beálljon a ciklusod és később, amikor szeretnétek, akkor lehessen babád, ne akkor kelljen a gyógyszerezés miatt még 2-3-4 évet várni a terhességre.

2012. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm neked.:)

Más véleményeket is várok!.

2012. márc. 29. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát egy pettinget nagyon jól össze kell hozni hogy abból baba legyen!:)

Szerintem csinálj egy tesztet,az biztos hogy ki fogja mutatni hogy mi a helyzet!

De hidd el nem vagy terhes!2 éve menstruálsz,tehát nem lehetsz valami öreg sem!Ez természetes ha furcsa a mensid ilyen fiatalon!Örülj neki hogy rendszeres!Van akinek hónapokig,meg évekig kínlódik a szervezete mire beáll a rendszer!

Lehet még egy kisebb hormonzavar is!

Ha nagyon furcsállod nyugodtan menj el dokihoz!Biztos segíteni fog és válaszolni a kérdéseidre!

A lényeg hogy járj utána,mert aztán nehogy egy kisebb baj legyen ami később szövődménnyel járhat!!(pl felfázás,gyulladás stb)

2012. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm neked is. Azt is, hogy ilyen normálisan és kedvesen válaszoltatok.:)

Ha van még ötlet várom.:)

(amúgy 15 éves vagyok)

2012. márc. 30. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is csak a dokit tudnám ajánlani.

Az unokatesómnak ciszta miatt borult fel a menstuációja.

Inkább időben menj el dokihoz, minthogy valami nagy gubanc legyen.

2012. márc. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen megfogadom a tanácsokat.:)
2012. ápr. 1. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!