Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan kell kiszámolni hogy...

Hogyan kell kiszámolni hogy mikor van peteérésem?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Az utolsó menstruáció első napjától vissza kell számolni 14 napot és az lesz az a nap amikor elvileg peteérés lesz.
2009. jún. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
hát igen elvileg mert nekem pl:a 10.nap körül van a peteérésem és 28 napos a ciklusom tehát az már visszaszámolva nem 14. ezért jó az ébredési hőmérséklet mert amíg nem mértem a hőmet azt hittem később van és láss csodát mindíg a közepe fele szerettük egymást
2009. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kiszámolni ki lehet, de nem biztos, hogy tényleg akkor is van. Nekem pl 29 napos ciklusnál a 16. napon szokott lenni.


Két módszer van, ami eléggé biztos választ tud adni. A könnyebbik, hogy figyeld a hüvelyi nyálkádat (de nem akkor, amikor fel vagy izgulva, és nem a szeretkezés uténi 12-24 órában). Amikor a leghígabb, legfolyósabb a nyálka, akkor a legátjárhatóbb a méhnyak, és elméletileg akkor ovulálsz is. Nekem ez olyan érzés egy-két napig, mintha folyamatosan szivárognak valami a hüvelyemből, elégé nedves érzés. Ha semmi mást nem is figyelsz magadon, de ezt figyeld.


A másik, hogy vezeted az ébredési hőmérsékletedet. Menszesz után leesik a hőd, mondjuk 36.4-re. A 14. nap környékén szokott lenni egy egynapos leesés, mondjuk 36,2-re, utána pedig emelkednie kell és legalább 5 napig magasabbnak kell lennie, mint a menszesz utáni átlaghő. Mondjuk felmegy 36,8 körülre. Amelyik nap leesik a hőd, az jelzi előre az ovulációt, és egyben ez a legtermékenyebb nap is, ekkor érdemes szeretkezni. Amikor pedig elindul felfelé a hőd, akkor ovulálsz. ha a hőd nem megy felfelé egyáltalán, akkor nem volt ovulációd (tüszőrepedésed).


Hát így lehet megtudni.

2009. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!