Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik napra kell behúzni az...

Melyik napra kell behúzni az ovulációt? Az utolsó pozitív LH-nap utáni napra? Vagy amikor leesik a hőmérséklet? Vagy amikor már emelkedésnek indul?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 11. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Én december óta vezetem. Először hónaljban mértem, de azon szinte semmit sem láttam. Cikk-cakkos volt. Utána elkezdtem szájban mérni. Az nagyon jól kiadja a pé idejét. A ciklusod első felében relatíve alacsony a hőd. Ez egyénenként változó. Nekem pl. 36,5 vagy az alatti. A pé előtt fokozatosan csökken kb. két napig.(de ez nem mindenkinél van). Majd a pé után felugrik. Az én esetemben pl. 36,5-4 a ciklus első felében. Majd a pé előtt 36,3-2 re lecsökken. A pé követő napon reggel pedig 36,8-9 re felugrik. Ebből tudom hogy az utolsó legalacsonyabb napon volt pém. Ezt első hónapban csak utólag tudod meg, de ha méred hónapokig, nagyon jól rá fogsz érezni, hogy mikor vagy termékeny. Segítségképpen léteznek internetes oldalak is (ciklus.hu, babatervezők...) ahol minden nap felírhatod az adott napi hődet, menzeszedet stb. A program egy általa számított ovulációt fog neked megadni. Te pedig majd a saját hőd alapján tudod ezt korrigálni.

Remélem tudtam segíteni

2008. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Nekem szépen alakult a hőgörbém. ez a második hónap, hogy vezetek ilyet. Az LH-tesztem 23 és 24-én volt pozi, és 23-án esett le a hőm, utána meg felugrott 24-én. Akkor szerinted 23-án volt ovu...kár, mert mi csak 25-én hajnalban tudtunk a párommal együtt lenni.
2008. ápr. 11. 12:33
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocs, ezek nem a naptári napok, hanem a ciklusnapok...23. nap= ápr.4....stb.
2008. ápr. 11. 12:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen az utolsó alacsony hőjű napodon volt péd. De az egy napra rá hajnali együttlét még simán belefér... Szorítok.
2008. ápr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz a gyors válaszokat...már van egy 3 és fél éves lányom, de a tesó nem akaródzik összejönni. Szia
2008. ápr. 11. 12:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok. Ha a ciklus.hu-ra beírod az elmúlt 3 mensid és az átlagos ciklushosszod, akkor kidobja mikor vannak a legtermékenyebb napjaid. Nem olyan rémízstő mint gondolnád, meg ahogy én is gondoltam. Nem annyira szigorú az egy vagy két napig vagy termékeny szöveg. Van az 6 nap is. Nézz utána. Hátha segít.
2008. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor egy tapasztalt anyukának nem is kell mondjam. Gratula a picihez. és sok sikert ...
2008. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor semmit nem figyeltem, mikor, mit, hogyan kellene csinálni...csak simán összejött. de most már olyan rég óta nem sikerült, hogy elkezdtem nézegetni. Kösz mégegyszer. Szia
2008. ápr. 11. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!