Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOs-októl várok tanácsokat!...

PCOs-októl várok tanácsokat! Jó ez a kezelés így?

Figyelt kérdés
Jelenleg Norcolutot szedek, ha megjön a mensim azonnal vissza kell mennem és akkor kezdjük a kezelést, mivel babát szeretnék!Azt mondta az orvos csinálunk ciklust, normális peteérést, tüszőrepedést, ugyanis pár hónapja nem menstruálok!Laborvizsgálatom még nem volt, csak az ultrahangon látszódtak a ciszták!Milyen kezelés lesz ez, mire számítsak? Milyen gyakran kell majd járni?Még teljesen tapasztalatlan vagyok ezen a téren!
2009. jún. 5. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Én picit más kezelést kaptam. Nekem sem volt mensim. Csináltak egy hormonvizsgálatot és egyértelmű Pco volt. 2 hete volt laparoszkópiás műtétem, ahol megnézték, hogy átjárható e a petevezeték (szerencsére igen). Műtétre már vinnem kellett a párom eredményeit (szerencsére ez is o.k). Ja, és még műtét másnapján megcsinálták az inzulinrezisztencia vizsgálatot (pco-nál elég gyakori probléma), és ez is rendben volt. Most várunk z első vérzésig, és utána indul a baba dolog. Labor vizsgálat tutira kéne szerintem.
2009. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit furcsa, hogy csak ultrahang vizsgálattal állapította meg az orvos a PCOS-t, merthogy ez egy tünetegyüttes, elsősorban hormonális alapon. Így ultrahangon, csak a cisztás petefészek tünetet láthatta az orvos. (Poly Cisztás Ovárium)ami többféle másnak is tünete lehet. A PCOS =PCO Szindróma, tehát tünetegyüttes.

Bocs, nem akartalak kioktatni, de én is évek óta küzdök ezzel, és először én is tanácstalan voltam, mit is jelentenek ezek.

Egyébként a Norcolut után laborvizsgálatra, majd endokrinológushoz küldött a dokim, aki metformint írt fel, és ez rendezte a ciklusomat.

2009. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem merkformin kura utan closti volt, elso clostis honapban osszejott, most 3 hós a fiucska
2009. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Gondolom elkenődtél amikor megtudtad. Én is így voltam, tragédiának fogtam fel. Éjszaka eszembe jutott, hogy válaszoltam a kérdésedre, de a legfontosabbat kihagytam!!!! A dolkim azt mondta, hogy akinél nem jön a baba, azok között a pco a még legkisebb probléma, és abszolút kezelhető dolog!!! Úgyhogy fel a fejjel, és hajrá!!!!! Sok sikert!!!!
2009. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!