Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A petefészek ciszta tényleg...

A petefészek ciszta tényleg okozhatja menstruacio késését esetleg a kimaradását?

Figyelt kérdés

Ha nem tünik el magátol,hogyan távolítsák el?

légyszi ne linkeket irjatok,meghogy ott a google...stb.Tapasztalatokat várok esetleg!Köszönöm!


2009. jún. 5. 15:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Teljesen elvagyok keseredve :(
2009. jún. 5. 15:10
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is van cisztám egy 9mm, és egy 14mm. Az orvost szerint pár miliméterig természetes és a menstruációval leválik. Nekem nem okozott olyan problémát, hogy késett volna vagy kimaradt volna. Viszont iszonyatosan görcsöltem tőle....! Mikor észrevették azt mondták, hogy a következő mensivel leválik, de azóta is nagyon görcsölök, lehet vissza kellene menni az orvoshoz. Arra sajnos nem tudom a választ, hogy hogyan távolítják el. Remélem azért tudtam segíteni!
2009. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Csak fogamzásgátlót írnak fel rá ha kicsi!Ha nagyobb lesz akkor kiműtik!Egyszerű művelet!Nem kell megijedni!Az csak egy vízzel teli zsák!Általában felszívódik!A gyógyszer segít!!!
2009. jún. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem késett 4-5 napot a mensim egy 8 mm cysztától!

Kaptam rá gyógyszert azt hiszem norculutot, amitől megjött és a cyszta is elmúlt!

Habár volt valami vérezgetésem előtte is, tehát nem úgy késett hogy semmi sem volt, volt valamennyi

csak kevéske nagyon és csak egy napig, majd kettő megint nem és utána egy nap megint kis vérezgetés, na és ekkor látogattam meg a dokit!

2009. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem van egy 2cm-es a bal petefészkemen és már 11.napja késik a mensim.Azt hittem baba,de van már 3 negatív tesztem!
2009. jún. 5. 15:22
 6/12 A kérdező kommentje:

Itt olvastam rola


[link]

2009. jún. 5. 15:28
 7/12 anonim ***** válasza:

A petefészek cisztikus szerv. A tüsző 2 cm körül alkalmas megrepedésre, amiből esetleg baba lehet. A ciszta inkább 3-tól kezdődik. Mert ugye a ciszta=meg nem repedt tüsző.

Ha továbbra sem reped meg 1-2 cikluson (ciklus időn) keresztül, akkor okozhat kimaradást, nálam folyamatos barnázást okozott szinte egy hét kivételével az egész ciklusban, s fájdalmat, görcsölgetést.

Egyik orvos azt mondta, hogy ej ráérünk arra még, várjunk, várjunk, ha kb. a 3. hónapja nő (uh vizsgálattal rá kell nézni időnként), akkor leszívják.

Egy másik orvos elkezdett egyből foglalkozni velem, Norcolut-ot írt fel, amit 10 napig szedtem. Ezzel meghozott rendes vérzést, ugyanis a cisztáim nemcsak barnázást okoztak, hanem ha 28 napra is de valami erősebb maszatolást menstruáció néven. Amit az orvos nem nevezett annak, inkább áttöréses vérzésnek.

Az egyik oldalon volt 2 db ciszta, összesen a kettő 8 cm. A Norcolut után jelentkező vérzést követően eltűntek. Én nem tudtam tovább várni kétségek között, hogy majd lesz valami. Az orvosnak ez a legkényelmesebb.

Ha eltávolításról lett volna szó, akkor nagyon a leszívást ajánlotta az 1. sz. orvos, illetve jól megijesztett, mert ugye a nagyságából ítélve könnyen megcsavarodhat a petefészek a petevezeték tengelye körül, NA ekkor azonnal hozzá kell nyúlni műtéttel.

Nekem (tudtommal) soha nem volt cisztám. 30 fölött vagyok, lehet, hogy ettől már tartanom kell, nem tudom.

2009. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

15:29 vagyok:

jobb oldalon is volt egy 2,9 cm-es ciszta (jó érett tüsző!) és az is szépen eltűnt, még előbb.

2009. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek is biztosan attol késik?
2009. jún. 5. 15:37
 10/12 anonim ***** válasza:

15:29

egy máshova írt válaszom, ami még jöhet ide is:


Az ösztrogén túlsúly nem engedi a ciszták ütemszerű növekedését vagy ha igen, akkor nem tud megrepedni a tüsző. A természetes progeszteron szint majdhogynem eltűnhet, így az ösztrogén-progeszteron egyensúlya nem jó.

A Norcolut progeszteron tartalmú gyógyszer, s ennek hirtelen abbahagyása rendes vérzést produkál (jobb esetben, mert ugye ez a cél).

2009. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!