Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS lányok, akik Meforalt/Met...

PCOS lányok, akik Meforalt/Metformint szedtek! A kezelőorvosom azt mondta amennyiben teherbe esek rögtön hagyjam el a gyógyszer szedését?

Figyelt kérdés
Viszont azt olvastam, hogy akik elhadják könnyen elvetélhetnek. Állítólag a Metformin segít elkerülni a vetélést/főleg nálunk PCOS betegeknél. Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Köszönöm előre is.
2012. febr. 18. 21:33
 1/9 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Az én endodokim azt mondta, nem szabad abbahagyni. És a diéta is ugyanolyan fontos. A 12-ik hét környékén fokozatosan lehet abbahagyni. Azzal segít megtartani a babát, hogy karbantartja a cukor és inzulinszintet. Ha ezt hirtelen abbahagyod, a vércukor nem marad egyenletes, és a magas cukorszint miatt fejlődési rendellenesség, vetélés lehet a vége. A 12-ik hét után már csak a szigorú diéta marad. Addig viszont szedni kell a gyógyszert.

2012. febr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak, 12. hétig mindenképp szedd. Én 15 hetes vagyok, de nem hagytam abba és végig szedem a 3*1000-es adagot.
2012. febr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a 12. hétig kellett szednem.
2012. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi lányok az eddigi válaszokat! Nem értem a dokit miért mondja nekem, ha esetleg teherbe esek azonnal hagyjam abba. Állítólag terhes nők nem szedhetik a Meforalt, na de a mi esetünkben az én véleményem szerint pontosan, hogy szedni kellene. A lényeg ha babát akarok előtte dokit váltok. Csak olyan sok orvosnál jártam mire végre ez a doki felírta....Pesten egy magánklinikán az orvos szó szerint azt mondta kezeltessem magam a lakóhelyemhez közeli kórházban!!! mert nem oda mentem cukorterhelésre ahová ő ajánlotta...
2012. febr. 19. 13:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az endokrinológusom azt mondta, mikor felhívtam, h terhes vagyok, h felére csökkentsem le az adagot. De mindenképpen szedni kell. Igen, elég megosztó a vélemény ezekről a gyógyszerekről, de a pici érdekében nem szabad abbahagyni. Azt már leírták előttem, h miért.

17hetes pcos kismama

2012. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Manka68 ***** válasza:
A Meforalt nem tesztelték le ezért nem ajánlhatják kismamáknak. A tesztelt verzió a Merckformin. Ugyanaz van benne, csak drágább. Ha a dokid nem írja fel a meforalt, válts a merckre.
2012. febr. 20. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen a doki is azt mondta,hogy nincs bebizonyítva,hogy nem ártalmas kismamáknak, de arról egy szót sem ejtett, hogy a Merckformin viszont letesztelt.... Ez tényleg így van? Valóban bizonyított a Merckformin "magzatvédő" hatása? Azt hallottam,hogy a gyakorlat azt igazolja,hogy igen (azért is tettem fel a kérdést,mert már olvastam róla), de akkor ez már egy elismert/elfogadott dolog? Vagy úgy van ez is, mint a gyógyszer felírása PCOS-ra - van aki megkéri az indikációt az OEP-től és felírja, van viszont aki nem.... Fogalmam sincs mitévő legyek ha teherbe is esek.... Nem akarok vetélést, mert azt tuti nem bírnám ki :S
2012. febr. 20. 15:04
 8/9 Manka68 ***** válasza:

Ez úgy van, hogy régebben a PCOS-ról azt hitték a dokik, hogy genetikai betegség, amin nem lehet változtatni csak műtéttel (petefészek drilling), és észrevették, hogy ha valaki egy darabig fogamzásgátlót szed, akkor a ciszták nem fejlődnek ki, ezért a kettőt próbálták kombinálni. Sajnos a nődokik nagy része a mai napig leragadt itt. Közben pár évvel ezelőtt rájöttek, hogy ez a betegség nem születik velünk mégsem, csak a hajlam az IR-re, és ez okozza a cisztákat is. Tehát elkezdték az anyagcserét rendbehozni cukorbetegeknek szánt gyógyszerrel (meforal), és akinek ez kezelve volt, a petefészke rendesen tudott működni. Ennek a hatása nem ideiglenes, amíg az ember szedi a gyógyszert és tartja a diétát, ez nem okozhat gondot. Aztán csináltak egy kísérletet : kismamák egy részét gyógyszerrel kezelték, egy részének pedig placebot adtak helyette. A valódi gyógyszerrel kezelt kismamák között sokkal kisebb volt a vetélési arány, mint a nem gyógyszeresek között. Ma Magyarországon a diabeteszes kismamákat inzulinnal kezelik, és ezen a szokáson nehezen változtatnak az új kutatások.

Több kísérletet valószínűleg nem fognak csinálni, hiszen ki az, aki bevállalja terhesen?

Engem, és az endodokimat (aki diabetológus is) meggyőztek az eddigiek, én neki hiszek, és ha ő azt mondja, szedjem a 12-ik hétig, akkor szedni fogom, elvégre, ez a szakmája, és talán a nődokik jobban tennék, ha ők is megmaradnának amellett, és nem akarnának belekontárkodni ebbe. A terhesség alatt lesz terheléses cukorvizsgálat, és ha még akkor is gond van, akkor diéta, vagy inzulin a javasolt kezelés. Addig viszont gyógyszer.

2012. febr. 21. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a durva,hogy én is endokrinológushoz járok és ő mondta ezt nekem, de én is az mellett vagyok, hogy terhesség alatt is szedni kell a gyógyszert. (dokit fogok váltani!) A válaszodat nagyon szépen köszönöm, nagyon hasznos és érthető volt.
2012. febr. 21. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!