Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mért van az, hogy néhány...

Mért van az, hogy néhány "egészséges" barát, ismerős így viselkedik?

Figyelt kérdés
Egészségest úgy értem, hogy lehetne spontán gyerekük, csak nem akarnak, vagy már van nekik. Mért van az, hogy ha véletlenül kiderül, hogy mi meddőségibe járunk olyan értetlenkedve, furán, szinte lenézően néznek. szinte azt olvasom ki a szemükből, hogy : Úristen! Ezek még időt és pénzt áldoznak rá?
2009. jún. 3. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondják, csak te ezt látod a szemükben? Szerintem csak beképzeled magadnak...
2009. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem, hogy ezt gondolnák. szerintem csak te képzeled. Szerintem inkább azt gondolják, hogy mennyit kűzdötök azért mert nagyon szeretnétek gyereket. Én a hozzátok hasonlókra inkább felnézek, nem úgy mint az egyik ismerősömékre, akik 3 évig csak sopánkodtak és látványosan irígykedtek, hogy nekünk összejött, nekik meg nem. Most 3 év után mentek el vizsgálatra és már rögtön kijelentették, hogy el ne adjuk a babakocsit, meg a kiságyat, mert nekik majd kell. Erre én: Bocs, de megint terhes vagyok, szóval nekünk is kell. Erre megint olyan szemrehányón néztek ránk, mintha direkt kicseszésból megelőztük volna őket. Persze lehet csak én érzem így. De az biztos, hogy ha nem sikerül spontán ,akkor mindent meg kell tenni, mert a gyerek a legnagyobb boldogság. És 1 évnél nem kell többet várni, gondolom ti sem vártatok sokat, mielőtt a meddőségire mentetek. Sok sikert a babásodáshoz!
2009. jún. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan tapasztalatom van sajnos,hogy egy "barátnőm" akiről azt hittem,hogy az,nem régiben azt vágta a fejemhez,hogy én írigy vagyok mert nekik sikerűlt a baba nekünk meg nem,hiába járok orvoshoz.Ez onnan indúlt ki,hogy tartoztak nekünk és ezt kaptuk/kaptam cserébe tőlük a segítség fejében!Én inkább úgy éreztem akkor mintha ő nézne le engem/minket!Nagyon rosszúl tud esni az embernek!

Sajnos vannak ilyen emberek!

2009. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat azert viselkednek igy, mert nem erzik at a ti eseteteket. Az eletben mindig akkor erezzuk at a masik szitujat, akkor ertjuk csak meg igazan a masik felfogasat, velemenyet amikor ugyanabba a szituacioba kerulunk. Addig csak elvetve ertjuk meg a masikat.

Nemcsak ezzel a terhesseggel kapcsolatban van ez igy, hanem en azt mondom hogy mindennel kapcsolatban.

Ne keseregjel ezen, ne foglalkozzal massal!

Hidd el hogy nekik is van gondjuk, bajuk, de sokan el se mondjak hogy mi az, mert szeretnek jo fenyben feltunni.

Amit tenni tudsz az az, hogy nem beszelsz a babarol nekik mindig, es ha beszolnak neked valamit akkor szepen visszaszolsz nekik ugy, hogy soha tobbet nem fognak sertegetni mar!

2009. jún. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én attól akadok ki, hogy igazából úgy gondolják, hogy az, hogy nem sikerül, vagy nem lehet gyereke valakinek, az azt jelenti, hogy lombikkal lehet. Az nekik elképzelhetetlen kategória, hogy lombikkal se megy, vagy nem biztos, hogy megy. De ne legyünk igazságtalanok: valószínűleg nagyon extrán érzékenyek vagyunk erre a dologra, és ott is ellenségeskedést látunk, ahol valójában jóindulat lenne, csak ők nem olyan "képzettek" ebben, mint mi :)
2009. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem dicsekszem, de én nagyon könnyen teherbe estem, majd mégegyszer...

Ezért persze távol áll tőlem a Te problémád, s anélkül, hogy ítélkeznék feletted, bizony megdöbbenek. Megdöbbenek, mert naponta sok-sok fiatal lány/feleség kérdez itt ezzel kapcsolatosan, hőmérőznek, görbéznek, vizsgálatokra járnak, inszeminációra, stb.

És teljesen abnormálisnak tartom a dolgot. Nem a gyerek utáni vágyat, ne érts félre, azt anyaként aztán igazán átérzem...hanem egy ilyen világot, amelyben fiatal, egészséges embereknek nem lehet gyereke.

Nem akarok most itt fellengzősen környezetszennyezésről meg stresszről, túlhajszoltságról értekezni, csak naponta érzem, hogy vmi nagyon nem jó itt, most.

És szerintem más emberekből is hasonlókat vált(hat) ki a problémátok, s az értetlenségük az okora, nem a cselekedeteitekre vonatkozik.

Én mindenesetre tiszta szívemből drukkolok mindenkinek, aki anyuka szeretne lenni!

2009. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Dehogy lenézőek, inkább együtt éreznek benneteket, sajnálnak! Nekünk is vannak barátaink, akik így jártak, volt köztünk is mosolyszünet, mert nem tudta a barátnőm feldolgozni, hogy neki nincs, nekem igen. Már minden nem is a régi, de összejárunk most is néha. Én is úgy érzem, hogy minden tiszteletem annak a nőnek, aki ilyen meddőségi kezeléseket végigcsinál a babáért! Sok sikert!

2009. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lombikos babámra azt mondta ismerős, hogy nem is látszik rajta. :-)

Értelmes, felnőtt nő... No, mindegy. Én amúgy nem érzékelem, hogy ez lenne, amit írsz. De én nemis vagyok érzékeny a témára. Mindenkinek simán elmondom, hogy lombik (mind a három mostmár :-)) és kész. Mivel nem sokan vannak tisztában a dolgokkal, ezért néha kérdezgetnek, engem nem zavar, válaszolok is szívesen.

Talán azért állok így hozzá, mert nem velem van a gond és nem miattam, hanem párom miatt kellett lombik.

2009. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem nézi le azt, akinek nem lehet babája, csak sajnálatot és szánalmat érez iránta. Csak az, akinek nem lehet babája már nagyon érzékeny ezzel a témával kapcsolatban. Ahogy itt olvasgatok nap, mint nap, azt látom, hogy ez a sok babára váró nő tele van dühvel, szomorúsággal, kétségbeeséssel és sajnos sokan már rosszindulattal is. Meg is értem és nem is. Hagy tegyem hozzá, hogy lehet én is közéjük tartozom. A nyolc hónap sikertelenség azt hiszem már ad okot a kétségbeeséshez.
2009. jún. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!