Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációkor úgy tudom nyitva...

Ovulációkor úgy tudom nyitva van a méhszáj, hogy a spermák jobban bejuthassanak. Igen ám de?

Figyelt kérdés

de ha már peteérés előtti napokban már sikerült a teherbeesés akkor is nyitva van még, vagy már teljesen bezárult szerintetek?...


bocs ha ostoba kérdés..



2012. febr. 12. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
a teherbeesés csak a peteérés után sikerülhet, különben mi termékenyülne meg? Ha nincs pete?
2012. febr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Peteérés előtt nincs teherbe esés természetesen!
2012. febr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ, bár ez nem így van.
2012. febr. 12. 19:04
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
hát ne haragudj, de mi termékenyítődik meg, ha nincs érett petesejt? Szerinted?
2012. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Bocsi, én sem értelek. Olyan lehet, hogy előbb van peteérésed és így előbb megtermékenyül a petesejt, de olyan nincs, hogy még nincs peteérés, de mégis megtermékenyül valami (és mégis mi???).
2012. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy előttem írták,megtermékenyülni csak akkor tud a petesejt,ha már kiszabadult- peteérés. A spermáknak meg van az a sajátossága,hogy akár 5 napig is életképes. Ha még nem szabadult ki a petesejt,akkor a spermák ott várnak a "kapuban",hogy amikor végre kiszabadul a petesejt,megtermékenyíthessék azt. A méhszáj ez alatt nyitva van. A terhesség jele lehet a zárt és nehezen elérhető méhszáj a menstruáció várható időpontjában, de az ovuláció után -akár megtermékenyült a petesejt,akár nem- a méhszáj elkezd össze járni. Terhesség esetén is előfordul,hogy a megtermékenyülés után 6 héttel (8 hetes terhesség- az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhességi heteket) kezd el magasra "bújni" a méhszáj-ekkor rendszerint már teljesen zárt.


Remélem érted!-néha elég zavarosan fogalmazok.


Üdv:3lányos

2012. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
vagy előző hónapban termékenyültél meg és akkor zárva van utána mindig...
2012. febr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!