Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszemináció a ciklus bármelyi...

Inszemináció a ciklus bármelyik szakaszában lehetséges?

Figyelt kérdés
Tehát ha hó közepén megyek csak UH-ra, akkor még egy hónapot várni kell, mert csak az elvi peteéréskor csinálják, vagy mivel az inszemnél mesterségesen "csinálják" a peteérést, ezért bármikor lehet?
2009. jún. 2. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Ezt találtam: "Az inszemináció gyakran alkalmazott asszisztált reprodukciós eljárás meddőség

esetén. Az inszemináció során az előkezelt és lecentrifugált (koncentrált)

spermiumokat peteérés idején közvetlenül juttatjuk a méhüregbe, ezáltal

kikerüljük a hüvely savanyú vegyhatását, a méhnyak váladék gátló hatását,

valamint sűrített, jó mozgású és életképességű spermiumokat juttatunk a

petesejt közelébe."

2009. jún. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, csak én azt nem tudom, hogy mivel magát a peterését általában már mesterségesen idézik elő hormonokkal, tüszőrepivel, ezért mindegy-e, h a 14. napon csinálják, vagy lehet akár a 24-en is, hiszen a peteérés akkor van, amikorra időzítik. Vagy nem?
2009. jún. 2. 09:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Peteérést időzíteni nem lehet!A gyógyszerek arra jók,hogy több és jobb minőségű tüszőt termeljenek!A megtermékenyülés még nem elég a teherbeesésre ahhoz be is kell ágyazódni a petének ami kb.10-13 nap és ugye ha nincs megfelelő vastagságú nyálkahártya vagy a mensi hatására el kezd leválni abba a pete nem ágyazódik be!A tüszőrepinél is figyelembe veszik,hogy elég nagyok-e a tüszők és van-e idő a beágyazódásra,tehát mindenképpen a peteérés időpontja körülre teszik az inszemet!!!
2009. jún. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, megértettem végre :) Viszont akkor ez azt jelenti, hogy ha először középidőben még UH-zni akar a doki, akkor egy újabb teljes hónapot veszítek :(((
2009. jún. 2. 09:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Így van, először UH. Le kell ellenőrizni, hogy hogyan hatnak a gyogyik. Meg hogy nincs-e vmi "mellékhatás", pl. a petefészek túlzott működése.
2009. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hány naposak a ciklusaid?Nem mondta a dokid mikorra tervezi az inszemet?Az a lényeg,hogy nem vártig legyen idő a beágyazódásra mert bár ha a megtermékenyülés sikerült a hormonok már elkezdenek dolgozni amik elvileg ugye gátolják a nyálkahártya levállását de az inszem nem egy natúr mindennapos beavatkozás így nem bízhatja a doki a talánra és a hormonok segítségére!Jobb a biztos!!!Remélem sikerülni fog és 9 hónap múlva egy szép egészséges babátok lesz!
2009. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. A ciklusaim 27 naposak. A petefészkem sajnos alig működik, úgyhogy a túlműködés biztos nem lenne probléma. A fő bajom az, hogy múlt hónapban nézték a hormonokat, akartak hsg-t, majd középidőben UH-t, még bármiféle hormonbogyesz nélkül. De gyulladás miatt a hsg elmaradt, és erre azt mondta a doki, hogy akkor folyt. köv. következő hónapban. De ha akkor szintén még csak bogyeszok nélkül akar Uh-t, akkor még egy hónap eltelik próbálkozás nélkül, miközben nekem minden perc számít, mert a petefészkem működése konkrétan megszűnhet :( Szerintetek OK ez így időzítésre, vagy menjek másik dokihoz?
2009. jún. 2. 10:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyulladásra nem is írt fel semmit?Azt rendbe kellene tennie!Azt nem igazán értem miért vár a csodára ahelyett,hogy próbálna kezelni!Uh-tól nem szűnik meg a gyulladás és peteérés sem lesz!Elég hülye sorrendet követ és tényleg csak húzza az idődet!Van lehetőséged másik orvoshoz menni mert ha igen tényleg meg kéne gondolnod!Nekem is követi a doki uh-val a pé-t négy hónapja de ez a harmadik hónapom,hogy clostit kapok+magas prolaktinra bromot,múlt hónapban volt hsg-m de nem sikerült így köv.hónapban ismétlés mégsem ragadtunk le mert addig is gyógyszer+ebben a hónapban tüszőrepi...Mindemellett a dokim folyamatosan elmondja mik a lehetőségek és merre megyünk tovább nem hagy kétségek közt!
2009. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, te hol laksz, kihez jársz? Én Pesten, és a Kaáliba járok, de nagyon nem vagyok róla meggyőződve, hogy jó a doki. A gyullira adott egy hüvelytablettát, amitől nem múlt el, de kb. azt mondta, hogy hívjam, ha már nem fáj... Az a baj, hogy nekem a nagyon magas FSH miatt mindenképpen meddőségi központ kell, sima nőgyogyi nem elég .(
2009. jún. 2. 10:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Utso vagyok!Én Kom.megyében lakom!Dr Lollok Zoltánhoz járok aki nőgyógyász és endokrinológus is egyben de neked messze lenne!Sajna,mert tényleg nagyon jó orvos!!!Szerintem ha mész uh-ra kérd meg a dokit mondja el pontosan milyen vizsgálatok lesznek,milyen sorrendben és milyen esélyekkel!Neki kötelessége tájékoztatni mindenről hiszen azért mentél oda!!!A petevezeték gyulladásról pár kérdéssel lejjebb is kérdeztek olvasd el a válaszokat hátha segít!A dokitól meg mindenféleképpen kérdezz,kötelessége válaszolni!!!
2009. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!