Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mivel indítsam be a peteérést?...

Mivel indítsam be a peteérést? Cickafark tea? Ilyen természetes dolgokra gondoldolok. Ja és hogy is van a hő mérése?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom ajánlani az AVIVA módszert. Neten keress rá. Intim torna. Én párszor csináltam meg, nem minden nap, olyan kb kétszer :-D És most volt peteérésem!! Tiszta hepi voltam! Majdnem kivetettem a vakbelem, úgy fájt a jobb oldalam, aztán rájöttem, hogy b--- mi ez, hát peteérés, még soha nem fájt ennyire, és most várom az eredményt, de félek negatív lesz még. De már fél siker. Kicsit húzós a könyvek ára, és a második kötetben van benne a peteérést elősegítő gyakorlatsor, de sztem tök mindegy melyiket csinálod, a lényeg, hogy alhasi mozgás legyen. Természetes, fájdalommentes, és még mozogsz is!

2009. máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A peteérésedet akkor kell beindítani, ha nincsen- de ekkor házi módszerek már nem segítenek, csak az orvos. Ha van peteérésed, akkor nem kell beindítani, minden ciklusban beindul magától, és ha kielégítő a minősége semmi szükség cicka- és palástfű teára- ez azoknak tesz jó szolgálatot, akiknek minőségében nem tökéletes a peteérésük, de a természetes módszereket előnyben részesítik. Egy jól működő ciklusnál a serkentőszerek nem biztos, hogy hasznosak, de árthatnak.

Hogy rendben van-e a tüszőérésed, azt az UH-s tüszőkövetés és a megfelelő napokon levett hormoneredmények igazolják.

Remélem, segítettem, örömteli babásodást! :)

2009. máj. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja, hő mérése. Mensi első napjától indul a ciklus, ekkor mindig ugyanabban az időben, ébredés után mérd, ugyanazon a helyen. Szájban, hüvelyben, mindegy, de mindig ugyanott. Fontos, hogy ne mozogj előtte, nem kelhetsz fel, nem nyújtózkodhatsz.

Ezt pl a ciklus.hu-n naponta jelölgeted, közben figyeled a nyákod minőségét is. Ha tojásfehérje szerű, és az addig szokásos helyett hirtelen leugrik (ezt nem mindenki csípi el) aztán meg felugrik a hőd- és fent is marad- akkor volt peteérésed, a felugrás napját megelőző napon- ezt ált. a nyák is igazolja. A felugrást az emelkedő progeszteronszint okozza. A hő a mensi közeledtével, aznap, előtte lévő napon, vagy első napján megint leesik- és kezdődik az egész előlről.

2009. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Az áprilisi vérzés nem jött meg, márciusban volt utoljára (megvonásos).Szóval leálltam a gyógyszerrel és azóta semmi.Úgy döntöttünk, hogy akkor próbálkozunk a baba dologgal (mostmár élesben), de hát honnan tudjam, hogy van e peteérésem, vagy nem, meg, hogy mikor is van?

Sejtem, hogy még nincs, mert a gyógyszerszedés előtt sem volt rendszeres:(

2009. máj. 19. 21:31
 5/11 A kérdező kommentje:

Ha nincs menstruációm ,akkor mikortól mérjem, Mindegy?

Akár holnaptól?

2009. máj. 19. 21:33
 6/11 anonim ***** válasza:

2-3 vagyok. Menj el orvoshoz és kérd tőle azokat a vizsgálatokat, amelyeket fentebb írtam. Gyógyszerszedés után, főleg, ha nincs mensi, ez fontos. Ki fog derülni, mi a gubanc. A doki a hormonjaid vizsgálata után és az UH kép ismeretében meg fogja hozni a mensidet gyógyszerrel. Ez fontos, mert a nyálkahártyádnak, ami jó régóta ott van, le kell lökődnie, másrészt a petefészkedet rá kell venni, hogy érlelje azokat a tüszőket.

A Te helyzetedben én nem kísérleteznék házi módszerekkel, és arra a dokira sem hallgatnék, aki hormonvizsgálat nélkül felír ezt-azt.

Sok sikert!

2009. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

voltam dokinál, azt mondta, hogy várjam meg a májusi vérzést, ha nem jön, akkor ad norcolutot(azt hiszem).

Na meg azt is mondta, hogy várjunk június végéig a babaprojekttel.

De én úgy gondolom, hogy nem baj,ha nem védekezünk

2009. máj. 19. 22:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem baj! :) Hajrá! A norculut meghozza a mensidet, onnan indulhat a tüsző követése.

....ha addig nem leszel babás.

2009. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sepia officionalis. Eddig ismerőseim közül 4-en próbálták ki és előrébb rántotta a peteérést, és 3-an egyből babások lettek. Most én is szedem, kíváncsi leszek, ma vagyok 10 cn-en és érzem hogy közel a peteérése. Az előbbi ciklusomban málnáztam csak akkor is előrébb jött 13 cn-re, korábban 16-19 cn-en volt a peteérés. A Sepia elvileg nagyon jó petét csinál. A cisztásodásra hajlamosoknak nem ajánlott.

Szóval málna vagy sepia. Mindkettő hatásosnak bizonyult nagyon sok lánynál. Meg kell tapasztalni kinek mi a szere.

2009. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi lányok!Egyébként már feltettem ezt a kérdést, de ide is leírom: az 1napi keserű szájÍz és a most kezdődő mellbimbó érzékenység utalhat terhességre?
2009. máj. 19. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!