Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha magas az ANTI-TPO-m, akkor...

Ha magas az ANTI-TPO-m, akkor ezt lehet kezelni? A diabetológusom szerint ez egy kezelhetetlen dolog ezen az értéken nem lehet változtatni. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is magas az anti tpo-m. Azt mondta az endokrinológusom, szedjem szelént, az ha nem is csökkenti, de nem nő olyan rohamosan az értéke. De van még valamilyen gyógyszer is, amit fel szoktak írni.

Amúgy igen, nem nagyon lehet kezelni.

2011. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ez milyen hatással van a teherbeesésre?
2011. dec. 20. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Az anti-TPO azt mutatja meg, hogy autoimmun-e a betegséged. Ez nem kezelhető én úgy tudom. (De lehet, hogy tévedek.) Nekem például inzulinrezisztenciám van, viszont nem vagyok autoimmun, ami esetemben azt jelenti, hogy lehet, hogy egyszer elhagyhatom majd a gyógyszereket, amit most erre szedek, illetve szedhetek jódot is.
2011. dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Elsö vagyok. Nekem is IRem van, az endokrinológusom szerint az, hogy magas az anti tpo-m, önmagában még nem ok a terméketlenségre.
2011. dec. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Találtam egy doki választ egy hasonló kérdésre neked :

"Az anti-TPO valóban szervspecifikus antitest, nem hat másra. Lassan tönkreteszi a pajzsmirigy tiroxin-termelését, amit biztonsággal megakadályozni nem tudunk egyelőre, tehát marad a kiesett pajzsmirigyfunkció pótlása, azaz a tiroxin szedése, ami szerencsére egy egészen egyszerű és olcsó megoldás. A dózist a TSH szint szabja meg, azt 0,5-2,0 között kell tartani. Magas antitest szint mellett relatíve gyorsabban megy tönkre a pajzsmirigy, tehát egyre több tiroxinra van szükség, a végső adag amolyan 200 mikrogram körül mozog majd (esetleg persze csak évtizedek múlva). Azért évente ultrahang vizsgálat is tanácsos esetleges göbképződés megfigyelésére, követésére. Ha a TSH-ja az említett szitnen mozog, akkor ennek semmiféle kihatása nincs a teherbeesési szándékra. Bizonytalan hatású szerekkel teherbeesési szándék esetén nem tanácsos kisérletezni."

2011. dec. 22. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,most akkor megnyugodtam!

97 volt az ANTI-TPO-m,és már kételkedtem a doki szavában hogy tényleg nincs kihatással a teherbe esésre!Akkor ezen nem agyalok tovább!

2011. dec. 22. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!