Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 hónapja hagytam abba a...

20 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedésést és még mindig nincs peteérésem. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Pár barnázós, 50-60 napos ciklus után a nődoki pcos-t állapított meg. duphastont, majd clostyt és duphastont kaptam.5 hónapig szedtem, a ciklusaim 35 napra rövidültek a második "koktél" után. Voltam endokrimilógián is, a cukorértékeimmel nem volt baj, vérnyomásom normális. (pedig sok a súlyfelesleg)Ő leküldött egy másik nődikohoz, itt volt meg az első hormonviszgálat. Januárban jött meg az eredmény, minden érték, arány normális. A doki szerint nem pco, "csak" számos apró tüsző van a petefészkeimben. Most tartok az 57. ciklusnapomon, tegnap kaptam norcolutot, hogy megjöjjön a mensim. Az ultrahangon az egyik petefészkemben mé mindig apró ciszták láthatóak, a másikban viszont a megrepedt tüsző nyoma volt látható.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Lehet a közeli jövőben babánk, vagy ne is álmodjunk róla?

(a gyógyteák nem jöttek be,jelenleg többbet mozgok, diétázom, a párommmal pedig minden rendben)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. máj. 14. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem a megoldás: le kell fogyni. mennyi a súlyfelesleged?
2009. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szedjél Premenst,az beállitja a ciklusodat.Legalábbis egy próbát megér!Meg igyál feketeáfonyateát 1 csészével naponta,az segiti kiüriteni a méreganyagokat a szervezetedből!Jó egészséget!
2009. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam hasonló van. Én tavaly januárban hagytam abba a fogamzásgátlót. Azóta egyszer sem jött meg. Kis barnázás van néha, de ennyi. Nekem is néztek hormonokat, és kiderült, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, ezért híztam a fogi letétele után 10 kilót. És ezért nincs peteérés sem.

Hogy hogyan, nem tudom, de tavaly dec-ben sikerült a baba, de a pajzsmirigy miatt elvetéltem 10 hetesen. AZóta emeltek a gyógyszeradagon, ha azt beállítják, elméletileg visszatér a peteérés, és lehet babát vállalni.

Ha neked a TSH-t még nem nézték (pajzsmirigy stimuláló hormon), feltétlen nézetsd meg! Minél később veszik észre, annál nehezebb beállítani jóra az értéket. Egyébként is kb fél év, de van, akinek 1-2.

2009. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megint én, 3.

A fogyás jó ötlet!

Én abban a hónapban, mikor sikerült a baba, végig tornáztam! Talán ezért sikerült. Gyorsítani kell az anyagcserén, amire a mozgás nagyon jó!!

Akár pcos-ed van, akár pajzsmirigygond.

2009. máj. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!