Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A petevezeték átjárhatóságát...

A petevezeték átjárhatóságát a nőgyógyász is megtudja nézni vagy csak a kórházban tudják?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
A nőgyógyász ezt nem tudja megnézni csak bent a kórházban csinálják meg.Nem egy kellemes élmény de ki lehet bírni nekem 3-szor volt átjárhatóságim.
2009. máj. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Meg tudja nézni nőgyógyász is, persze, hogy nem csak a kórházban csinálnak ilyet...

Van a HSG- ahol a vékony fémkatéterrel bevezetett kontrasztanyagot röntgennel ellenőrzik. Ezt kórházban csinálják és kellemetlenebb, mert a méhszájadat több "inger" éri. És van a HyCoSy nevű eljárás, ezt sok nőgyógy csinálja a rendelésén, mert itt egyszerű hüvelyi UH-val figyelik a kontrasztanyagot, amit vékony műanyag csővel juttatnak a méhedbe. Ez utóbbi nekem egyáltalán, egy icipicit sem fájt, sőt még kellemetlen sem volt. Itt a méhnyakadat békén hagyják.

Azok szokták panaszolni, hogy fáj, akiknek valahol elzáródásuk van- de azt is ki lehet bírni.

Ha félsz ettől, akkor a HyCoSyt javaslom, de ezt nem támogatja a TB, (csak a röntgenes verziót) tehát bárhol is csináltatod meg, fizetni kell. Az én orvosom 15 ezret kér érte.

2009. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem HSG-m volt és azt csak kórházban csinálják és 1 napos bennfekvést igényel. Nálam minden rendben volt, de iszonyúan fájt!Az amivel kitágítanak, mert a kontrasztanyag betöltését csak éreztem, de nem fájt, a fájdalom viszont csak akkor szűnt meg, mikor azt a tágítót, vagy valamilyen műszert kivettek belőlem. Az is lehet, hogy csak azért fájt, mert röntgen szobában csinálták egy asztalon, ahol nekem kellett tartanom a lábaimat, nem pedig nőgyógyászati székben.Előtte volt egy hüvelyirrigálás reggel.

2009. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
első vagyok mért kellett lepontozni?Azért mert én nem vagyok annyira okos hogy a rendelésen is megcsinálnak ilyet?!Nekem nem csinálták meg és két különböző kórházban volt!Kontrasztanyagos volt mind a három!
2009. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le :S
2009. máj. 12. 15:13
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! És amúgy akkor is fizetni kell ha még nem vagyok pont 18, vagy a kor nem számít? (a nőgyógyásznál)
2009. máj. 12. 15:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondoltam,h nem te voltál!:)Igen ha magándokihoz mész akkor fizetni kell a kor nem számít.
2009. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

:)

Köszi a választ!

2009. máj. 12. 15:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok és én sem pontoztam le senkit. Magamat sem:)

Ha ennyire fiatal vagy, javaslom, hogy a HyCoSy eljárással csináltasd meg- sokkal-sokkal kíméletesebb, mint a HSG.

Jó egészséget!

2009. máj. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2009. máj. 12. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!