Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után normális, hogy az arcom olyan mint egy bimbós rózsafa?

Figyelt kérdés
Januárban abbahagytam a fogamzásgátlót (yadine). Már két hónapja próbálkozunk a párommal. Kb. 3 hónapja állandóan kiömlik az arcom, de egyre durvábban. Azelőtt soha nem voltak ilyen problémáim. Olyan mintha gyulladások lennének az arcomon, fájnak is. Lehet valami összefüggés a gyógyszer elhagyása és a patik között? Lehet, hogy valaki hülyeségnek tartja ezt a kérdést, de negem nagyon zavar, és jó lenne, ha tudnátok mondani valamit, hogy eltudjam fogadni a helyzetet.
2009. máj. 6. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezen mentem keresztül én is és a barátnőm is. Én tavaly júniusban hagytam abba a Gracial szedését, és kb. 2 hétre rá megjelentek az arcomon a pattanások. Ami azért volt fölöttébb furcsa, mivel egész serdülőkoromban nem volt jellemző rám ilyesmi. Biztos vagyok benne, hogy nekem és neked is a fogamzásgátló elhagyása okozta/okozza, és amíg teljesen ki nem ürül a szervezetből, és vissza nem áll rendesen a saját hormonelőállítás, addig sajnos ez így is marad. Nekem 8-9 hónap kellett ehhez, előtte 2 évig szedtem. Úgyhogy kitartás, csak idő kérdése, és rendbejön. Esetleg tisztítókúrával lehet gyorsítani a folyamatot.

Én amúgy úgy okoskodtam, hogy ez az állapot olyan, mint a serdülőkor, hiszen akkor indul be a nemi hormontermelés, ugyanígy most is, hiszen eddig a saját hormonelőállítás háttérbe szorult, mivel a szervezet kívülről készen kapta a hormonokat.

2009. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális.

Ugyanis a fogamzásgátlóban hormonok vannak. Valamint a ragyásodást is hormonok okozzák.

A fogamzásgátlóban lévő hormonok kicsit kompenzálják a faggyútermelő hormonokat.

HA terhes leszel, akkor nagy esély van rá, hogy javul a bőröd( szintén a hormonok miatt).

Sok sikert!!

Egy 18 pici kozmetikus anyukája

2009. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

SZIA:)


ugyan abban a cipőben járok mint te:)

de engem is zavar és én is ezt a gyógyszert szedtem

Holnap megyek hormon vizsgálatra remélem nem lesz semmi baj:(

2009. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így jártam, kijött egy csomó pattanás,holott mindíg szép bőröm volt, de mostmár fél évvel a fog.gátló abbahagyása után egyre kevesebb van, szóval türelem!
2009. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy normalis-e, de gyakori a fogamzasgatlo elhagyasa utan. en 14 evig szedtem, fel eve hagytam abba es az elso honapban meg orultem is, hogy, de jo, nekem nem lett pattanasos a borom. de utana...!!

az arcom, a mellkasom es a hatam telis tele lett keles szeru pattanassal es csunya gyulladt piros dudorokkal. most 6 honap utan kezd enyhulni, de koze sincs a regi szep boromhoz sajnos!

remelem te szerencsesebb leszel!

2009. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Nekem a fogigátló (Yasminelle) abbahagyása után 3 hónappal jött elő rengeteg pattanás a hátamon, vállamon, mellkasomon. 1 hónappal később már az arcomon is vannak. Nem nagyok,hanem sok apró. Kenegetem gyógyszertári leszárító folyadékkal, mintha jobb lenne, de nem sokkal. Én is alig várom, hogy elmúljanak, 27 évesen pattanásos vállal mászkálni nyáron nem nagy élvezet. Újra előszedtem a korrektort, amit évekig nem kellett használnom :(
2012. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!