Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha ciklusom 27-28 napos akkor...

Ha ciklusom 27-28 napos akkor 14-töl van peteérésem? Ez meddig tart? És a beágyazodás ez után mettöl meddig tart?

Figyelt kérdés
A hasam szurkál, meg feszül és olyan érzésem van mintha meg akarna jönni kb: a peteérésem óta és nem tudom mitöl?
2008. márc. 13. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha 28 napos a ciklusod, akkor kb a 14. nap körül van peteérésed. A petesejt 18-24 óráig életképes.Ha nem termékenyül meg, akkor felszívódik és menstruálni fogsz. Tudni kell, hogy a spermiumok akár 3 napig is életképesek odabent.

(Én a peteérést megérzem, alul-oldalt nagyon fáj a hasam ilyenkor, de néhány óra alatt ez az erős szurkáló érzés elmúlik.)

Szóval, ha minden a legnagyobb rendben megy és a petesejted megtermékenyül, akkor elkezd osztódni és a petevezetékből 6-7 nap alatt a méhedbe jut, ahol beágyazódik.

(Akkor mondjuk a 14. napon volt peteérésed és együtt is voltatok a pároddal és megtermékenyült, akkor 14+7=21. napon beágyazódik.)

A terhességi tesztek a beágyazódás utáni 7-10. napon már ki tudják mutatni a terhességet. (21+7=28. nap, ami a következő menses 1. napjára tehető.) de ha csak a beágyazódást követő 10. napon mutatja a teszt, akkor az még +3 nap, ami már a nemkívánt menses 3. napja.

Ha a peteérésed nem pont a 14. napon volt, hanem később, akkor ez akár napokat is tolodhat, mire a teszttel már kimutatható a terhesség.


Az én dokim azt mondta, hogy ha a nem várt menses után egy héttel tesztelek és akkor pozitív az eredményem, akkor 1 hét múlva menjek el hozzá. Akkor már ugye egy 28 napos ciklusnál az 2 hét késés, azaz a legutolsó mensestől számítva 5 hetes terhességet már kimutat az uh is.

Azt, hogy a pocid szurkál és feszül nyugodtan mutathatja, hogy babát vársz. Biztosat azoinban csak akkor tudsz meg, ha tesztelsz és utána dokinál is voltál.

Késik már a mensid?

Kívánom, hogy minden úgy alakuljon, ahogy azt szeretnétek!

Egy kétgyermekes Anyuka, pozítív teszttel és 10 napos késéssel.o(

2008. márc. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!Még nem késik,csak valahogy olyan furán érzem magam ma vagyok a 21.napon lehet azért van az,hogy a hasam is fel van puffadva köldök alatt,meg fehér folyásom van?
2008. márc. 13. 23:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Már nagyon szeretnénk babát a Férjemmel.Egyik este mértem a hömet és 36,9 volt,nyelv alatt digitálissal!
2008. márc. 13. 23:11
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Szia! Erre a linkre kattintva megkapod a kérdésedre a választ.:)

Sok sikert!

2008. márc. 14. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia. Nem tudom, hogy egyáltalán haszánold még ezt az oldalt, csak kíváncsi vagyok, hogy hogy alakult a terhességed, ha egyáltalán az voltál.

KB. késik nekem is már 4 napot elég furcsán érzem magam, szeretném, ha terhes lennék, de nem tudom, majd csinálok egy tesztet.

Válaszolj ha van időd

Köszi és minden jót

2009. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!