Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye, hogy majd...

Mennyi az esélye, hogy majd ikreim lesznek, ha nekem van egy kétpetéjű ikertestvérem?

Figyelt kérdés

De a felmenők között nincs több ikertestvér. Illetve Édesanyánk 35 éves volt, amikor megszülettünk.


19/L


2011. szept. 21. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én leírom, amit tudok.

Volt már erről téma, van aki máshogy tudja. Én így.

A kétpetéjű ikerterhesség genetikailag nem okoz "valószínűbb" ikerterhességet, mivel a terhességek nagy része (amiről nem is tudnak, mert felszívódik!) kétpetéjű ikerterhességnek indul. Ebből marad az egyik, (életképesebb) embrió.

Az egypetéjű ikerterhességnél egy megtermékenyített pete válik szét ketté, genetikailag azonos "állománnyal". Ez nem egy spontán dolog, ált. vissza lehet vezetni, két generációként "ismétlődik". Tehát ha vkinek van egypetéjű ikertestvére, neki v. a testvérének nem,- hanem a gyerekeiknél várható újabb egypetéjű ikerterhesség.

2011. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Avagy röviden írva:


Esélyed van kétpetéjű ikerterhességre,- de nem több, mint annak, akinek nincs kétpetéjű ikertestvére.

2011. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ikrek


A kétpetéjű ikrek esetében két különböző petét két különböző spermium termékenyít meg. Mindegyikük saját, különálló méhlepénnyel rendelkezik, és akár eltérő neműek is lehetnek.

Csak anyira hasonlítanak egymásra, mint két, eltérő időben született testvér. A kétpetéjű ikerterhesség anyai ágon öröklődik, és nagyobb rá az esélyünk, ha már született ikrek a családban.


Ezt egy cikkből másoltam ki.A barátnőmnek kétpetéjű ikrei vannak.Egy fiú és egy lány.Az anyukája mesélte, hogy a barátnőm hugának lett volna ikertestvére de a második trimeszterben vele elvetélt.

Szóval igen anyai ágon tényleg öröklődik.Ők az élő példa.

2011. szept. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!