Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem minden hónapban van...

Nem minden hónapban van tüszőrepedés? Ha most nem volt, a következőben lehet?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!


Legjobb tudomásom szerint tüszőrepedés minden hónapban van , ha nincsenek szervi bajok.Elméletileg azért van 2 petefészek, hogy egyik hónapban az egyik, másik hónapban a másik "érlelje" azt az 1-1 petesejtet , ami kiszabadul. De ez nem mindig így van. A tüszőrepedésedet nődoki is nyomon tudja követni, illetve a petefészkek "munkáját"

2009. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ezt cáfolom, mert nekem pont most mondta a dokim hogy nem minden hónapba van peteérés. Egy évbe 1-2szer kimarad és ez természetes.
2009. ápr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bizony nem minden honapban van tuszorepedes. :( Van olyan, hogy megerik a petesejt de sajnos nem reped meg a tuszo. Ha jol tudom akkor ilyenkor ciszta lesz belolle ami majd felszivodik. Ezert van az, hogy sokszor valakinel megerik a petesejt es tuszorepeszto szurit kell adni, mert maskent nem tud megrepedni. Sajnos nem ertek a homerozeshez de itt tobbszor olvastam, hogy abbol lehet kovetkezteni arra, hogy volt vagy sem tuszorepedes. Amiert nem volt egyik honapba attol meg lehet a kovetkezobe. Sot van olyan is, hogy ha kozepidoben peteereskor nem reped meg a tuszo akkor a szervezet megegyszer megprobalkozik kesobb a cilus vegefele. Ilyenkor van az, hogy kesik a mensi (persze nem csak ettol keshet, felre ne erts)mert a szervezet probalkozik a ciklus vege fele, sikerrel jar, megrped a tuszo kiszabadul a pete de nem termekenyul meg igy innen ha szamolsz 14 napot akkor jon meg kb a mensi.
2009. ápr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!