Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha mérem a hőmet, honnan...

Ha mérem a hőmet, honnan tudom, hogy mikor van peteérés?

Figyelt kérdés
szeretném a hőmet mérni, de nem tudom pontosan, hogy mi hogy alakul az egész ciklus folyamán. Ha ezt valaki leírná nekem, az nagyon jó volna.
2008. márc. 10. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

az a lényeg, hogy a ciklus elejétől mérd az ébredési hőmérsékletedet (hagyományos higanyos hőmérővel, testüregben - száj, hüvej, végbél. Ez a legpontosabb.) Csak az ébredési számítl.

jegyezd fel valahova, esetleg grafikonba papíron vagy számítógépen, úgy jobban fogod tudni figyelni.

A ciklus első felében ingadozhat, de általában 36.5 körül (mindenképpen 37 alatt) lesz. Közvetlenül az ovuláció előtt pár tized fokkal lecsökken (de ez nem mindenkinél mérhető). Az ovuláció megtörténése után viszont hirtelen megemelkedik 4-5 tized fokot (ilyenkor 37C körül, vagy fölötte is van). Onnan tudod, hogy valóvan ovuláci volt, hogy a ciklus második felében a hőmérséklet fenn is marad, és majd csak a köv ciklus elött egy két nappal esik le újból, ha nem történt megtermékenyülés (ha történt, akkor továbbra is fenn marad).



[link]

[link]

2008. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segítségedet, aranyos vagy. Akkor hőmérőzésre fel holnap reggeltől!:))
2008. márc. 10. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az a lényeg, hogy a mensi első napján kezd a hőmérőzést. A tüszörepedést megelőző kb 14 napon az alaphőmérséklet alacsony, általában 37 C alatti, a tüszörepedést követően a progeszteron termelésének hatására az alaphőmérséklet 37 C-ra v.annál magasabbra emelkedik. A tüszörepedés az utolsó alacsony hőmérsékletű napon, tehát a hőmérséklet görbéjének közvetlenül az emelkedés előtti napján szokott bekövetkezni.

Mindig reggel ébredéskor mielőtt az ágyból kikelnél kell mérni a hődet, minden nap lehetőleg ugyanabban az órában ugyanazzal a hőmérővel amit este rázz le. Én higanyosat használtam mert a digitális mindig kevesebbet mutatott.

Kb 3-5 percig kell mérni, lehet szájban nyelv alatt, vagy hüvelyben v. végbélben. Minden nap jegyezd fel az értékeket. Remélem tudtam segiteni.

2008. márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon sokat segítettél Te is, köszönöm, aranyos vagy!
2008. márc. 10. 10:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom a görbék áttekintését itt:


www.babatervezok.otthona.net

A fórum sok görbevezető lánytól is érdeklődhetsz :)

2008. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!

annyit pontosítanék az előbbi hozzsázsólásokon, hogy az emelkedés nem biztos, hogy ilyen drasztikus.

igazából elég ha egy tizeddel magasabb az előtte lévő 6 napinál. ha ez így van, akkor ez az első megemelkedett hőmérsékleted, de csak akkor ha az utána következő 3 napban sem esik az említett 6 napon mért hők alá. ha mégis, akkor majd a következő olyan hő lesz az első megemelkedett, amire teljesülnek a megadott feltételek.

még annyi, hogy az első megemelkedett hő csak annyit mutat, hogy már megtörtént a peteérés.

2008. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!