Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan működik a terhességi...

Hogyan működik a terhességi teszt?

Figyelt kérdés
Valamint hol lehet venni és mennyire drága?
2011. aug. 24. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy csepp vizeletet kell egy adott helyre csepegtetni, az felszívja a folyadékot, ami által kirajzolódik 1, vagy 2 csík. Kb 1000ft-ba kerül, lehet kapni patikákban, drogériákban, vagy hipermarketekben(Tesco, Cora, stb.) is.
2011. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dm, Tesco, Cora, Gyógyszertár-ban biztos lehet venni, az ára változó olyan 500 Ft körül mozog

És hogy hogyan működik, az pedig le van írva a tájékoztatóban

2011. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában beágyazódástól számított 10 nap körül már kimutatható a terhesség, a vizeletben mérhető HCG hormonszint alapján mutatja ki a teszt. DM-ben, Rossmannban kapható tesztek is megbízhatóak, én a CORAX nevezetűt ajánlom.
2011. aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A vizeletből kimutatja a HCG hormon jelenlétét, ami a beágyazódástól számított 2-3. napon kezd termelődni és minden nap elteltével duplázódik a mennyisége.

Ha pozitívat tesztelsz, akkor biztosra vehető a terhesség (kivéve néhány nagyon-nagyon ritka betegséget, amikor szintén HCG termelődik), ha negatív, akkor vagy nincs baba, vagy csak még korai volt a tesztelés, és nincs elég kimutatható HCG a vizeletben. Amíg nem jön meg a menstruáció, addig pár naponta érdemes ismételgetni a tesztelést. Legkorábban az aktus után 12-14 nappal érdemes próbálni.


Az árak eltérőek, interneten a legolcsóbb megrendelni, de akkor sok darabot vehetsz, én dm-ben vettem legutóbb 399-ért, de vannak "hiper-szuper" több ezres tesztek is. Gyógyszertárban 1000 Ft körül sok féle kapható.

2011. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!