Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért késik ennyit a menstruac...

Miért késik ennyit a menstruaciom?

Figyelt kérdés

21 eves vagyok és hàzas életet élek. 1 évvel ezelôtt abba hagytam a fogamzàsgàtlot amit csak 8 honapig szedtem es azota nem szedek

semmit ( tehàt 1 éve).

3 honapja probàlkozunk a férjemmel hogy teherbe essek.

Soha nem késett a menstruaciom 2-3 napnàl tôbbet, és kb 30 naponta van meg ami kb 4 napig tart.

Utoljara februar 24-en volt meg a menstruaciom, tehàt ha 30 napot szàmolok akkor màrcius 26-an kellet volna megjônnie,

de nem jôtt meg mai napig.

Ma van 3 hete hogy késik!

3 tesztet vettem màr ami negativ lett, és a 9-dik nap késésnél vérvételt is csinàltam a hàzi orvosomnàl ami negativ lett.

Soha nem voltam beteg, nem stresszelek mivel még dolgozni sem dolgozok.

Szerintetek mi ez?

Talàn tul korai hogy kimutassa?

A férjemmel màrcius 23àn egyutt voltam lehet akkor estem teherbe menstruacio elôtt 3 nappal? vagy nem is vagyok terhes?


2009. ápr. 15. 21:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha ma csináltál tesztet és negatív akkor biztos nem vagy terhes, ugyanis 14 nappal az aktus után már általában kimutatható a Hcg, persze van akinek pár nappal később. De te már így is jóval túl haladtad ezt az időpontot. Ha babát akarsz használj ovutesztet, egész jó!

2009. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
3 hetes késésnél már ki mutatná a teszt, a vérből pedig pláne látszódna ha terhes vagy. Valószínű valami más lehet. szerintem menj el nőgyógyászhoz.
2009. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ma nem csinaltam tesztet de tegnap elôtt igen és az negativ lett.

De akkor mi lehet a baj hiszen 10 éve menstruàlok és bavan àlva rendesen..

kértem màr randevut az orvosnàl de félek hogy mit fog mondani..:(

2009. ápr. 15. 21:39
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, max valami hormon zűrzavar lehet. Gyógyszerrel megoldható.
2009. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Azért gyanakodtam a terhességre mert a hazi orvosom azt mondta nekem hogy ô szerinte ez terhesség csak még korai hogy kimutassa mert vannak olyan nôk akiknek csak 3 hét utàn mutassa ki a teszt.

Bar lehet hogy csak bele élem magam az egészbe mert félek a betegségektôl és még ràadàsul babàt is szeretnék.

A furcsa az hogy a mellem elég érzékeny, a szagokra szintén érzékeny vagyok és rengeteget jàrok pisilni.

2009. ápr. 15. 22:09
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elhiszem, hogy aggódsz!

Nem könnyű dolog ez! Sőt... Én teljesen megértelek!

Valószínű tudatalatti jelenség. Nagyon szeretnél terhes lenni és ez a tudat tudja befolyásolni a havi ciklusodat, mivel abban bízol, ha nem jön meg terhes vagy.

Én ugyanígy jártam és sajnos nagyon sok nő jár ebben a cipőben. Szakmámból kifolyólag tudom.

Persze okozhatja ezt hormonzavar, stresszes életmód is.

Az is fontos, hogy ne morfondírozz állandóan a terhességen. Bízd a sorsra és az életre magad!

Én azt ajánlom ne védekezzetek továbbra sem de ne koncentráljatok feltétlenül a gyerkőcre, inkább egymásra.

Hidd el sikerülni fog! Bízd magad az Életre!

2009. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

kôsszi a biztatàst nagyon rendes vagy és szerintem igazad van.

Holnap màr meg tudom az orvosnal hogy mi volt az oka ennek es majd le irom.

Remélem a holnapi vàlaszom minden hôlgynek hasznos lessz

2009. ápr. 15. 22:16
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem tavaly nyáron volt ugyanez a problémám. Elmentem orvoshoz és ott is (otthon is) negatív lett a terhességi teszt. Aztán csinált hormonvizsgálatot és kiderült, hogy hormon zavarom van/volt (az egyik hormonból több volt a kelleténél és egy másikból meg kevesebb). Adott gyógyszert ami meghozta a mensimet és azóta minden rendben van. Ne izgulj!
2009. ápr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk ugyanez a helyzet, sajnos, teljessen megértem mit érzel. Én 22 éves vagyok az élettársam 26. 6 hónapja probálkozunk, ugy gondoltuk 5 év együttlét után készen állunk hogy szülők legyünk. a 6 hónap előtt a havi mestruációm olyan volt mint a svájci óra. Azóta meg az átlagos 28-30 napos ciklusaim 50-55 napra nőtt. a 6 hónap alatt 3szor volt meg ,(gondolhatód mindig azt hittem terhes vagyok). Február 6-án volt meg utoljára. Pont ma vagyok a 70.napon. nem normális, a tesztem negatív, de én ugy érzem az vagyok bár semmi jele, talán kicsit többet eszek. keddre kaptam időpontot az orvoshoz nagyon kiváncsi leszek mit mond. mert soha nem maradtt ki a havim.Az egyik barátnőmnek aki most szült a harmadik teszt mutatta csak ki és akkor már jócskány terhes volt.Szívből remélem hogy összejön nektek. Szurkolok. Üdv A.
2009. ápr. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

sziasztok,


Ma voltam orvosnal, az orvos làt valami pici pontot de nem tudja 100% hogy mi az.

Szerinte 3 lehetôség van..

Az egyik hogy nem tapadt meg rendesen es elfog tûnni a pont ezt ô ugy hivta halott terhesség.

A masodik az hogy tévedett és nincs ott semmi.

A harmadik pedig hogy pàr napos terhes vagyok csupàn, de erre van a legkevesebb esély.

Tehàt nem hiszem hogy terhes vagyok de a lényeg az hogy nincs ciszta vagy valami màs bajom.

Csinàlt vérvételt és este tudom meg pontosan hogy mi az.

Hàt ez van, a tûrelem a legfontosabb:)

Kôsszi mindenkinek aki vàlaszolt, este még irok

2009. ápr. 16. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!