Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez az első hőmérős hónapom,...

Ez az első hőmérős hónapom, vajon tényleg jók a behúzott értékek?

Figyelt kérdés

Ez az első hónap, hogy mérem a hőmet, és nem igazán értem az egészet. A vízszintes vonal nem a pé. előtti napok átlagértéke? Mert azok alapján nem 36.5, ahogy a ciklus.hu behúzta, hanem kiszámoltam, és 36.36, tehát inkább 36.4. A másik kérdésem az lenne, hogy tényleg akkor lehetett pé-em, amikorra behúzta? Csak mert ált. a ciklusaim 31-32 naposak, akkor pedig ez elég korainak tűnik...

[link]


2009. ápr. 13. 10:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és mint látszik is, nem is akkor fájt a hasam, mikorra húzta, a fájást viszont a hőm nem támasztja alá, nem? Ehhh, nem tudok kiigazodni rajta egyáltalán.
2009. ápr. 13. 10:57
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez az első hónapod-így a görbédet még nincs mihez viszonyítani sem neked, sem a programnak. A tojásfehérjés napon (vagy utána 1-2 nappal) mindig valószínűbb a pé, mint a hőemelkedés- vagy csökkenés napján. A program azt nézi, hogy egy csökkenős nap után fennmarad-e a hőd 3-5 napon át, és ha igen, akkor szerinte az pé.

De pé csaknem mindig a mensi első napjából VISSZAszámolva a 13-15. napon van.

Ami még segítség lehet: én hónapokig mértem a hőmet+ néztem a cervixet, majd a toki "tüszőleső" UH sorozattal megállapította, hogy nem is akkor van, amikor a görbém alapján hónapokon keresztül lennie kellett volna, hanem 3-4 nappal később. Ebből kiderült egy füst alatt az is, hogy rövid a luteálisom.

Javaslom, ha babát szeretnél, kérd te is a tüszőid növekedésének ultrahangos követését, akár egy hormonvizsgálattal megspékelve. Ezt a ciklusod 3. és 21. napján nézik, ehhez mérten kell időpontot kérni.

Hajrá a babához! :)

2009. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a 14. nap körül esélyes a dolog nálad is, sokkal inkább halgass a hüvelynyákodra, mint a programra:)

A hőgörbe nem teljesen precíz, hiszen sok minden belejátszik(később kelsz, nem ugyanakkor méred, nem aludtál eleget, fáj a fejed, gyulladás van a szervezetedben, akár egy fog is) tehát szerintem inkább a testedre hallgass.

2009. ápr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a további hozzászólásokat :)

Igazából én is arra jutottam, hogy inkább a fájáskor lehetett a pé., de a behúzott vonal, és a semmire nem utaló hő elbizonytalanított.

2009. ápr. 13. 11:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel ez a első hónapod, viszonyítás nincs, így sokkal többet nem lehet hozzátenni az eddigi hozzászólásokhoz. Hüvelyi UH-gal mindennél biztosabban kiszámítható a pé ideje egy-két nap eltéréssel innentől kezdve a hőgörbéden is tudni fogod, mely napokat kell kiemelten figyelned.

Egyéb esetben marad az, hogy 3-4 hónap után a görbéd és a cervix alapján meg tudod állapítani (ha nem mindig ugyanolyan a ciklusod, akkor akár LH tesztet is bevetve) mikor van a péd.

Türelem:)

2009. ápr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!