Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Biciglizés kizárva? (bővebben...

Biciglizés kizárva? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jövőre tervezzük a babát , de eszembe jutott az hogy a terhesség alatt nem szabad biciklizni, mert a rázkódás miatt nagy a vetélés esélye, legalább is így emlékszem. Idén még bicikivel járok be dolgozni, de ha jövőre nekiállunk a babaprojektnek, akkor el se kezdjem tavasszal a biciklizést, nehogy bajt csináljak?
2011. júl. 18. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan biciklizhetsz, semmit nem befolyásol.
2011. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd majd meg az orvosod, akihez vizsgálatra fogsz járni, mert lehetsz akár még veszélyeztetett terhes is. Amúgy normál esetben szabad biciklizni, sőt, ajánlott is a mozgás, csak ésszel, semmi megterhelőt nem szabad. Én is bringával jártam melózni, napi 30 km-t tekertem, az már sok volt, így abbahagytam, maradt a sok séta és a kismama torna.
2011. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akármekkora is az a rázkódás, még ha épp macskaköves úton vagy kátyúkon keresztül is bicikliznél, az a babádnak nem árthat! Persze, ha amúgy nem vagy veszélyeztetett terhes, mondjuk méhszájgyengeség miatt. Nyugodtan biciklizhetsz, amíg biztonságosnak fogod érezni. Ha szédelegsz, vérnyomás problémáid lesznek, akkor persze, ne, mert eleshetsz és az tényleg nem jó :)

Ha megfogan a babád és jól meg is tapad, akkor onnan igazán kimozdítani sem lehet ilyen külső hatásokkal, mint a rázkódás, esetleg egy pocit ért ütés :)

Minden jót, ne parázz előre!

2011. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hali! Lehet egyesek felelőtlennek bélyegeznek majd, de én még a szülés napján is bicajoztam. Amúgy én úgy tudom hogy nem is a vetélés miatt veszélyes, hanem a hirtelen jelentkező egyensúlyvesztés valamint lehetséges szédülés miatt. Szerintem nem csinálsz vele bajt ha bicajozol, csak óvatosan. Kérd ki a nőgyógyászod véleményét is, szakember véleménye a legfontosabb. Amúgy mikor mondtam a szülésznőnek, hogy aznap még bicigliztem, azt mondta rá, hogy az egyáltalán nem baj.
2011. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem írni, hogy velem semmi probléma nem volt a várandósság alatt, viszont kétszer fordult elő hirtelen ájulásszerű állapot, elsötétült minden és le kellett ülnöm, mert majdnem elestem. Szerintem inkább ilyentől kell tartani.
2011. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én 36 hetes koromig bringáztam, ha rajtam múlik, a szülőszobába is úgy megyek. a rázkódástól nem lesz baja, inkább az esetleges borulás a veszélyes.
2011. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én is végig kerékpároztam az első terhességemet, most vagyok 15 hetes, és most is tekerek :)
2011. júl. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokar segítettetek. Azt hiszem, ha legközelebb megyek az orvoshoz a terhesség előtti kivizsgálásra, akkor meg is beszélem vele a dolgot.
2011. júl. 19. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!