Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyen esetben terhes lehetek...

Ilyen esetben terhes lehetek a gyógyszer mellett?

Figyelt kérdés

Yadine fogamzásgátlót szedek egy éve,eddig nagyjából rendesen szedtem,egyszer-egyszer fordult elő,hogy pár órával később vettem be az aznapi tablettát.

Június 18-tól kellett tartanom az egy hét szünetet,utána viszont (tudom ,hogy nagyon felelőtlenség volt) elutaztunk a barátommal a hétvégére,és otthon felejtettem a gyógyszert,így a szünet 7 nap helyett 9 nap volt.A 9. napon le is feküdtünk,és belém élvezett.Lehetek terhes?Igazából nem vagyok nagyon pánikban,mert 22 éves vagyok,a barátom 31,ő dolgozik és nagyon jól keres,én pedig iskolába járok,meg mellette van egy részmunkaidős állásom,van rendes lakásunk és már másfél éve együtt vagyunk...Úgyhogy bár nem terveztük még,de nem lenne nagy gond a baba,tudnánk vállalni a felelősséget.És légyszi azt is írjátok le,hogy kb. mennyi idő után vehetnék észre magamon a terhességre utaló jeleket,és így gyógyszer mellett mi az amiből terhességre lehet következtetni?(Mert hallottam,hogy aki gyógyszer mellett lesz terhes,sokszor ugyanúgy megjön neki,mivel ez nem igazi menstruáció).Köszi előre is!


2011. jún. 29. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A gyógyszerszedések esetében ez a legnagyobb hiba (a nem szedésen kívül)

Mert 7 napig tart a védelem, hosszabb szünet esetén nagy a rizikó...

Néhány fogamzásgátlónak a tájékoztatójábna ez részletesen benne is van...


Én úgy tudtam, hogy a menzesz ugyanőgy elmarad, mint amúgy, de ha nem a helyedben a menzesz alatt vagy után tuti tesztelnék, a saját megnyugtatásom miatt..Ha várandós vagy nehogy még 1 havi gyógyszert elfogyassz..


Legalább nem lenne baj ha idő előtt jönne a baba


üdv

2011. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Ezt úgy érted,hogy a következő menzesz után teszteljek?

2011. jún. 29. 22:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, addig semmi értelme, hisz a tesztek a hcg hormont mutatják ki, ami a megtermékenyülés után Kb 10 nappal mutatható ki,de ritka, hogy valós eredményt adnak már ilyenkor a tesztek.

Ha elmarad a menzeszed akkor akkor, ha nmem akkkor a szünet alatt.De elmehetsz orvoshoz is, de szerintem ő sem tud mást mondani, minthogy vármi...

A mai alacsony hormontartalmú gyógyszereknél még attól sem kell tartani, h a babának akármi baja is lenne.

Amúgy nem hinném hogy tehrbe estél...De minden előfordulhat,hallottunk már ilyet nem egyet..

2011. jún. 30. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehetsz terhes. Ez kb ugyanakkora rizikó, mintha nem vettél volna be egymás után két tablettát. A következő megvonásos idején tesztelj mindenképpen (akkor is ha jelentkezik a vérzés)
2011. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oké ,nagyon köszi a válaszokat,meg azt is,hogy nem oltottatok le,hogy milyen hülye liba vagyok...:)
2011. jún. 30. 19:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első vagyok


Miért lennél "hülye liba"??


Tisztában vagy a következményekkel, amik ha úgy alakulnak nem teszik tönkre az életeteket...ebben az esetben az ilyesfajta felelősséget lehet lazábban kezelni...

ennyi



majd megírod az eredményt?

mikor aktuális?

Kíváncsi lennék, h ennyitől tányleg terhes leszel-e/lehet az ember.Tudom, hogy lehet, de ez így kézzelfoghatóbb lenne..

köszi

2011. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Persze,majd megírom,kb. 2 hét múlva kiderül;)

2011. júl. 4. 12:08
 8/9 A kérdező kommentje:
Na szóval,nem vagyok terhes.Megjött a "menzeszem"...Mostmár kicsit sajnálom azért :(
2011. júl. 22. 08:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor én is sajnálom. Én voltam aki várta a fejleményeket, köszönöm, hogy nem tüntél el, sajnos ritkán kapunk információt az események kimeneteléről...:(

Talán most ráébredtél, hogy lehet nem sokára itt az ideje a gyermekáldásnak (suli után persze)

:D

De ha nem akkor azért figyelj oda ezek után!

2011. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!