Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párommal nagyon szeretnénk...

Párommal nagyon szeretnénk babát, de sajnos én 90 kg vagyok, évek óta, és már 33 éves. Mit tehetnénk, hogy sikerüljön egy kisbaba?

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
a súlyfelesleg nem zárja ki a gyermekáldást
2009. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 86kg voltam,mikor teherbe estem,a férjemmel már 2,5 éve próbálkoztunk.26éves voltam akkor.Azt mikor nem gondoltam rá,egyszercsak nem jött meg!Alig akartam elhinni.De a súly tényleg nem befolyásoló tényező!A 3.gyerek előtt 68kg voltam,rá 5 évet vártam!
2009. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én 80 kilósan lettem terhes, de ha utanakeresel akár itt a gyakorin, latni fogod, hogy rengeteg tulsulyos kismama van.

a tulsuly onmagaban nem akadaly, de lehet esetleg hormonproblemanak (pl pco) a tunete, ami problemat okozhat.

mindenkeppen menj el endokrinologushoz meg nodokihoz, az elso akkor fog segiteni, ha hormonproblemad van, a masodik meg akkor, ha egyeb jellegu problema miatt nem jott ossze

kitartast

2009. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 57 kg vagyok és lassan egy éve próbálkozunk(egészséges pár vagyunk)és semmi!Úgyhogy szerintem semmi köze a súlyhoz, hacsak nem valami hormonális dolog áll a túlsúly hátterében. Egy vizsgálatot megér, aztán mindent bele!!!!:)
2009. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csináltass vérvételből egy hormonvizsgálatot, és akkor rájösz, hogy ludas-e a kiló vagy sem.

Nekem fogigátló után felment egy 10 kiló, mármint az abbahagyás után, peteérésem nem volt, stb, kiderült majdnem 1 év után, hogy a pajzsmirigyem alulműködik, ezért a hízás! Hiába volt minden OK a női hormonokkal. Azóta szedem a gyógyszert a pajzsmirigyre, sokkal jobb a közérzetem, és nem zabálok édességeket, fogytam 2 hónap alatt 4 kilót!

Egyébként azt mondják, ha a kiló a ludas, akkor megér egy próbát, ha a kilónk 5-10 százalékát lefogyjuk, ez már elég arra, hogy a szervezet felszabadultnak érzze magát. A te esetedben tehát max 9 kiló.

2009. márc. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!