Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem lehet barátcserjét...

Miért nem lehet barátcserjét szedni babaproject közben?

Figyelt kérdés

Én szedem, de ma ezt olvastam egy babás oldalon:


"Fontos! Ha már aktívan benne vagytok a bébi-projektben, akkor ideje kis szünetet tartani. A barátcserjét ugyanis várandós nőknek tilos szedni, és ilyenkor ugye sosem tudhatod, mikor költözik be a babóca."


Én úgy tudtam, hogy a sárgahormon termelését segíti elő a barátcserje, ha a pé-m után már nem szedem tovább, akkor attól félek, hogy pont azért nem fog megmaradni a baba, mert visszaesik a sárgahormon szintem. Vagy nagyon rosszul látom?? Aki tudja írja meg, hogy mit árthat a babának, ha én tovább szedem.


2011. jún. 10. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet,én is szedtem.Ezt találtam neked:

[link]

2011. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Épp ebben a cikkben olvastam, hogy nem lehet, a közepe felé a "Meddig kell szedni?" bekezdésben.


Te meddig szedted?

2011. jún. 10. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Hoppá,akkor bocsánat,ez elkerülte a figyelmem.Én addig szedtem,míg babás nem lettem.Előtte megbeszéltem az orvosommal,és nem mondta,hogy ne lehetne,de természetesen nem akarlak semmire rábeszélni.

Sok sikert.

2011. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Akkor én is szedem addig, amíg pozitív tesztem nem lesz. Nemrég olvastam egy fórum-levelezést, ott azt írta egy anyuka, hogy a terhessége 13-14. hetéig szedte. Már 1 éves a kislánya. Ezek szerint nem okozhat bajt, ha akkor is szedem, amikor már megfogant a baba, csak még nem tudok róla.


Azért érdekelne kíváncsiságból, hogy miért írták, hogy nem lehet szedni. Ha esetleg tudja valaki, az írja meg nekem. Köszönöm előre is.

2011. jún. 10. 18:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet terhesen szedni mert nem csak a progreszteron szintre hat, hanem a többi női nemi hormonra is, épp ezért állítja be a nők ciklusát normálisra, egyensúlyba hozza az ösztrogén és progi szinteket, én szedtem amikor pozit teszteltem akkor azonnal abbahagytam és a progikrémet kezdtem kenni a 12.hétig.Utána már átveszi a placenta a szerepet és így maradt meg a fiam:) azelőtt több vetélésem is volt, csak épp a doki nem volt hajlandó felírni semmit.
2011. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Sajnos nekem is többször volt már pozi tesztem az 5-6. hétig, utána pedig megjött. A dokim szerint a tesztek gyakran rosszak, de én tudom, hogy nem a teszttel volt gond. Nekem sem ad semmit a dokim, mert még "csak" 7 hónapja próbálkozunk. Mi az a progikrém, megírnád nekem?
2011. jún. 11. 08:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Benne van a betegtájékoztatóban is (pl. premens, ami barátcserjét tartalmaz), hogy terhesen tilos szedni...
2011. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!