Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki magánrendelésre jár,...

Aki magánrendelésre jár, minden esetben fizettek az orvosnak?

Figyelt kérdés

Például elmegyek az orvoshoz először, fizetek, elküld laborba, visszamegyek az eredménnyel, megnézi, fizetek, felír valamit, beszedem, visszamegyek, fizetek...

Vagy van olyan, hogy csak egy eredményt néz meg, vagy receptet ír, és ilyenkor nem kér pénzt?

Köszi a válaszokat.


2011. jún. 9. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van! Bár én eddig még csak uh-ra mentem a dokimhoz, amiért természetesen fizetnem kellett, de barátnőmnek írt már fel receptet ill. nézett meg eredményt, amiért nem kért pénzt!


12 hkm

2011. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én dokim klinikán is dolgozik, így ha pl. vérvételre küld a magánrendelésén, akkor a klinikán megbeszéljük az eredményt, ha kell, akkor ír fel gyógyszert és mondja, hogy x idő múlva menjek vissza újabb vérvételre. Ilyenkor sosem fogad el pénzt, sőt, volt egy kisebb műtétem is -amit szintén a klinikán csinált meg- és azért sem kért semmit. Mondta, hogy ha nekem úgy jó/jobb, nyugodtan menjek a klinikára gyógyszert íratni. Ilyenkor csak szólni kell neki, és pár perc múlva hozza is vagy küldi az asszisztenssel a receptet.

Szóval a klinikán nem kér pénzt, viszont a magánrendelésén mindig elkér valamennyit.

Szerintem ez így teljesen korrekt.

2011. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A "papírmunkáért" nekem sem kér pénzt, csak olyankor fizettem-fizetek neki, mikor megvizsgál.
2011. jún. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én havonta mentem,akkor mindig fizettem.A leleteket a következő alkalomkor beszéltük át,de ha esetleg gond volt,akkor felhívott,és elmondta mit tegyek.Soron kívül sosem mentem.
2011. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan orvost, aki azért is kért pénzt, hogy megnézte a leletet, amit visszavittem. 7.000 Ft-ot. Na váltottam is gyorsan!!!
2011. jún. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi 10.000 Ft-ot fizetünk a sima vizsgálatért, konzultációért, ha ultrahang is van, akkor 14.000 ft. A leletek miatt külön nem szoktunk bemenni. A doki felhív mikor megkapja az eredményeket, elmondja mit lát, majd a következő találkozón odaadja. (persze, ha nem felejti el elhozni, mert kicsit feledékeny a lelkem ;))
2011. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!