Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi időt kell kihagynunk a...

Mennyi időt kell kihagynunk a fogamzásgátló elhagyása után, hogy elkezdhessünk próbálkozni?

Figyelt kérdés
12 éve szedek gyógyszert. utóbbi években volinát.
2011. máj. 18. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Átlagosan 3 hónapot javasolnak. De azt sem hátrány kivárni, hogy gyógyszer nélkül ismét beálljon a ciklusod. Nekem anno még azt javasolta az orvos, hogy kezdjek el szedni elevitet (vagy más terhes vitamint), hogy feltuningoljam a szervezetem a baba előtt. Be is vállt, amúgy vérszegény vagyok, de a vérvizsgálataim mindig szuperek voltak.

Sok sikert! :)

2011. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi! 3-at mindenképpen kihagyunk!
2011. máj. 18. 15:48
 3/9 Manka68 ***** válasza:

Nem kell várni.

Azonnal kiürül. Ezért kell naponta szedni, ha nem akarsz babát. Ha a szervezeted még nincs felkészülve a babára, akkor nem fogsz teherbeesni.

Mielőbbi babásodást kívánok!

2011. máj. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azonnal elkezdhettek próbálkozni, mert ilyenkor a szervezet rögtön elkezd dolgozni, beindul a petefészek. Ha sikerül, akkor szuper, ha nem sikerül elsőre, akkor sem kell elkenődni. Vitaminnal nem ártasz, szedhetsz nyugodtan.

Sok sikert!

2011. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia mi 5 honapot vartunk
2011. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 alaszka ***** válasza:
Én is várnék min. 3-at.
2011. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok: igaza van a többi válaszadónak is, hogy akár azonnal is lehet próbálkozni, én is olvastam erről, hogy akár még nagyobb is az esély, hogy teherbe ess, de én anno gyáva voltam ehhez (nehogy valami gond legyen, hogy még a szervezetem kis gyógyszer maradékot tárol), mégis a 3 hónap után egyből babás lettem.

Tehát ahogy te gondolod: ha babás leszel (akár véletlenül) a következő hónapban, akkor sincs baj, de az én személyes véleményem, hogy a szervezetnek sem rossz, ha van egy kis idő átállni arról, hogy ne legyen baba, arra, hogy várja a babát.

Most mi a 2. babára készülünk és azt mondta az orvos (lehet konzervatív), hogy a szoptatást is teljesen hagyjam abba, ne próbálkozzunk, amíg szopizik a fiam, pedig arról is hallhatunk/olvashatunk, hogy szoptatás mellett szült más egészséges babát, aztán tandem szoptatott.

Mindemellett mégegyszer sok sikert!

2011. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! NEM KELL IDŐT KIHAGYNOD! Ha a szervezeted készen áll, lehet hogy már az első hónapban terhes leszel, ha nem, akkor több idő kell. ugyan így vagyok én is, bár én "csak" 7 évig szedtem. Rögtön próbálkoztunk, de még nem jön a babánk:(( ennek csupán 4 hónapja, de milyen az ember lánya, ANNYIRA várja már. Próbálkozzatok nyugodtan.Szívből remélem mihamarabb összejön.
2011. máj. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Én azért várnék pár hónapot, mert szerintem 12 év azért 12 év és nem szeretnék kockáztatni, de azért megnyugtató, hogy nem kell 6 hónapot várni mint régen.

Mielőbbi babát mindenkinek!

2011. máj. 19. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!