Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombik beültetés után mennyire...

Lombik beültetés után mennyire kell szigorúan feküdni?

Figyelt kérdés
Az nyilvánvaló, hogy pihenni kell, de mindenki mást mond, és elég tanácstalan vagyok. Egyik doki azt mondja, feküdni kell, a másik, hogy elég ha csak nem erőlteted meg magad. Tapasztalatok? Egyáltalán növeli a sikert, ha utána 2 hétig fekszem? (még csak most készülünk rá)
2011. ápr. 28. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Nekünk elsőre sikerült a lombik, de egyáltalán nem feküdtem és nem is ajánlották.Persze nem kell nehéz dolgokat emelgetni, de a mozgásra szükség van.Sok sikert!
2011. ápr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi és gratulálok! Otthon voltál, vagy bementél dolgozni?
2011. ápr. 28. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Otthon voltam ,épp nyári szünet volt.:)(pedagógus vagyok)
2011. ápr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sumergo ***** válasza:
100%

Ha megteheted, inkább feküdj. Leírom a tapasztalatom:

1. beültetés után úgy gondoltam, senki nem fekszik, hogy terhes legyen, ezért mentem dolgozni. Nem sikerült.(Egyik csaj, akivel együtt voltunk beültetésen, ő mondta feküdni fog végig 2 hetet, így is tett, neki sikerült, elsőre!)

2., 3. és 4. alkalommal már nem mentem dolgozni, de otthon nem feküdtem, nem pihentem. Mindenféle dologgal foglalkoztam, mondván ha jönni akar, úgyis jön. Hát nem jött.

5. Beültetésnél már nagyon féltem, hogy nem fog sikerülni. Ezért a beültetéstől számítva 4 napig szinte csak vécére keltem fel, meg zuhanyozni, sikerült. Azért 4 napig, mert pénteken volt a beültetés, és a doki hétfőre jósolta a megtapadás napját. Ezért még kedden sem nagyon voltam fent, csak picivel többet, mint előtte napokban. Szerdán viszont mentem dolgozni, gondoltam, ha eddig nem tapadt meg, már úgysem tehetek semmit.

Ezért szerintem biztosan érdemes pár napig feküdni, de 2 hétig azért nem szükséges.

Sok sikert.

12 hkm

2011. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 pilacs78 ***** válasza:
0%
nem akarlak megijeszteni, de az a gond, hogy ha fekszel, azzal növeled a méhen kívüli terhesség esélyét is. Nem is tudom, pontosan hogyan magyarázzam, de ha végiggondolod, egy átlagos nő egy napból a két harmadát függőleges helyzetben tölti (ez a gravitáció és a petevezetők, méh helyzete miatt fontos) és csak egy harmad időt tölt vízszintes helyzetben. A pete beágyazódás előtt a petevezetőből, ahol rendszerint a megtermékenyülés történik átvándorol, úszik, halad a méhbe, ahol megtapad, és beágyazódik. Ha a pete rossz irányba indul, vagy a petevezetőben marad, akkor jön létre méhen kívüli terhesség. Nálunk a lombikon direkt ellenezték a dokik a fekvést. Mindenképpen otthoni kímélő életmódot javasolnak, de semmiképp fekvést. Én két csajjal is találkoztam, akiknek méhen kívüli terhességük lett, és a dokik első kérdése az volt, hogy mit csináltak a két hét alatt, és kiderült, hogy mindketten végig feküdtek. Tehát pihengethetsz, de szerintem ne feküdj végig. Egyébként sok sikert. Nekem 4 lombikból kettő sikerült, de mindkétszer elvetéltem. Most egy spontán terhesség 10. hetében vagyok, pedig azt mondták én lombik nélkül sosem eshetek teherbe:) tehát ne add fel, vannak csodák!
2011. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó nagyon gratulálok!

A végig fekvést én is túlzásnak tartom, mert attól nincs a hasnál megfelelő vérkeringés, és az sem jó. De biztos otthon leszek táppénzen

2011. ápr. 28. 15:36
 7/7 pilacs78 ***** válasza:
nagyon drukkolok neked is, mert sikerülni fog, és egy csoda fog növekedni hamarosan a pocidban:))
2011. ápr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!