Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Titeket is Családtervező...

Titeket is Családtervező Központba küldött genetikai vizsgálatra a nőgyógyász, mikor mondtátok neki, hogy gyereket szeretnétek?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdtünk próbálkozni, ez az első hónapunk. A doki azt mondta, még ne próbálkozzunk, hanem készüljünk elő, szedjek bébivédő vitamint, és kezdjek hőmérőzni, és menjünk el ide, ahol először egy védőnő fog velünk beszélgetni, majd egyéb vizsgálatok következnek, pl. sperma és genetikai vizsgálat.
2009. márc. 3. 09:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Úgy gondolnám, hogy ez túlzott elővigyázatosság, inkább akkor gondolnám, hogy ide jövök, ha már egy éve sikertelen a próbálkozásunk. A bébivédő vitamint miért szedjem már most, lehet, hogy sokára esem csak teherbe? A hőmérőzés is nekem túl tudományossá teszi a világ legtermészetesebb dolgát. Nektek mi a véleményetek?
2009. márc. 3. 09:54
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Magánvéleményem.

Fiatal és egészséges embereknél, ahol a családban semmi örökletes betegség nem található és szépen szedném a vitamint és vigyáznék magamra. Ennyi.

Teljesen feleslegesnek látom a vizsgálatokat, a hőmérőzést, a "ma délután negyed háromkor sex-et).

Ennek szerintem akkor van értelme, ha fél, egy év után sem történik semmi.

Sok embernél látom, hogy túlzott nyomás alakul ki ezektől a megtermékenyüléssel kapcsolatban, rengeteg félelem és a dolog ráadásuk a nagy akarástól nem is sikerül.

2009. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én miután egy éve próbálkoztunk, kaptam beutalót a férjemmel meddőségi centrumba.Ma is azt gondolom, ha lett volna egy alapos kivizsgálás a legelején, akkor sok csalódástól megkíméltük volna magunkat!Mindig is egy ilyen orvosra vágytam, aki alapos. Gondolj bele, ha még nem is próbálkoztok és kiderülne neadj' Isten vmilyen gubanc, milyen szerencsések lennétek, hogy nem kellene évekig próbálkoznotok!Szerintem alapba be kellene vezetni, hogy minden pár részt vegyen egy alapos kivizsgáláson mielőtt babát terveznek!

Nem győzőm hangsúlyozni, hogy mennyire szerencsés vagy a dokid miatt!

Én szedem a vitamint az első perctől, semmi bajom tőle, miért is lenne, mármint ártani nem árt, ha hátrány az, hogy azóta semmilyen náthás megbetegedést nem kaptam el, akkor ez van, de ugye ez előny!Az egészségpénztáram kifizeti, ennyit megtehetek, mert ki tudja mikor jön a baba!

És még annyit, hogy mi is egészségesek vagyunk, semmi gond senkinél nem volt eddig a családban ilyen téren, ez szerintem nem attól füügg, hogy Anyunak, Apunak, tesónak elsőre összejött-e?Két emberen múlik, és azok ti vagytok, és ha lehet tegyetek meg mindent a babáért már a fogantatása előtt. (nálunk a férjem spermája olyan rossz, h természetes úton nem lehet babónk, ha ez az elején kiderül, már rég boldog szülők lennénk!!)

2009. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Engem egy év próbálkozás után kezdett vizsgálni a nőgyógyász,de még most sem küldött sehova,hiszen ezeket a vizsgálatokat ő is el tudja végezni.Ha nem akarsz terhesvitamint szedni,akkor szedjél multivitamint.

Szerintem is fölösleges túlságosan rákészülni erre az egészre,mert csak görcsölés lesz belőle!

2009. márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálkozás előtt senki nem görcsöl!Csak ha már rég óta nem esik teherbe, ezt pedig pont az ilyen kivizsgálások előzhetik meg!

Mindenkinek, aki szeretne, mielőbbi babázást kívánok!

2009. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Okos a dokid.Genetikai rendellenesség kialakulhat az életed során is.Példáúl nagy mérgezés,oldószerek,benzol szármezékok a Dns láncot sem kímélik.Kromoszóma transzlokáció,törés alakulhat ki és akkor a megtermékenyülés nehezebb vay akár lehetetlen.

Azt is becsülöm benne ,h nem a kellemetlenebb vizsgálatokra küld előszőr.

Azt szeretném kérdezni hova küldött a genetikai vizsgálatra?

Ki a dokid?

Irigyellek érte:-)

2009. márc. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindkét félnek igaza van de szerintem is jó hogy ilyen alapos a dokid...

Menj el a vizsgálatokra! A terhes vitamint már a terhességet megelőzve is kell szendi...tudod felkészíteni a szervezeted a terheségre.

Etti baba

2009. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) A Családtervező Központba küldött a Bolgárkerék u. 3-ba, ez ott van az Örs vezér térnél. A Doki Timmermann Gábor. WWW. timmermann.hu
2009. márc. 3. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!