Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek magas a prolaktin...

Akinek magas a prolaktin szintje hogy vették észre illetve mik a tunetei? Hogyan kezelik?

Figyelt kérdés
Nekem csak a melleim fájnak illetve bizseregnek nem csurog semmi beloluk a menzeszem is mostanában óramu pontossággal érkezik csak éppen a baba nem akar osszejonni. Most iszom a cickafarkteát szedek E vitamint pé után palástfuvet fogok inni. Ez hatásos lehet ? A prolaktin miatt vannak kétségeim.
2009. márc. 2. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem nagyon nagy az eltérés,akkor nem igazán lehet észrevenni.Laborból lehet megállapítani.
2009. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem tej volt a cicimben.
2009. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is tejem volt (van). Vagy afféle. És fájt, feszült a mellem. Aztán orvoshoz mentem, először levették a vért aznap, amikor ottvoltam, abból kijött a magas érték, ami alapján endokrinológushoz küldtek. Ott a 21. ciklusnapon vettek 1 óra alatt 3 adag vért, ebből állapították meg a maximum PRL-szintet, ennek alapján állították be a Bromokriptin-dózist. Nekem majdnem 3x-osa a maximális megengedettnek, eleinte 6 napig fél tabi Bromot szedtem, most már napi 1-t este. Kemény, sok a mellékhatása. A doki szerint ha nem bírom, át lehet írni Dostinexre (én nem élek MO-n, ott a Dostinex nem is nagyon használatos), de annak is vannak mellékhatásai, és a hatása sem olyan nagyon jó. Minden esetre, el kell mondjam, hogy nagyon gyorsan lett hatása is a Bromokriptinnek, a sok mellékhatás mellett, a melleim visszapuhultak és nem fájnak, tejem is kevesebb van. Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel! ha tudok, szívesen válaszolok
2009. márc. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó még egyszer: a menzim nekem is óramű. Mindig is az volt.
2009. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Reménykedek hogy nekem csak a hormonok végett fájnak a melleim és nem a prolaktin. Másra nem tudok gondolni. Menzeszem most volt ma van az utolsó napom. Még ez a hónap aztán ha nem sikerűl irány a doki. Nektek jobbulást kivánok és persze mielobbi babásodast.
2009. márc. 2. 18:11
 6/8 A kérdező kommentje:
És tejed az elejétöl volt vagy az csak késobb jelentkezett? Nekem idáig csak a pé után kezdett fájni ahogy olvastam más is van vele igy ugy gondoltam ez még normális de most meg ma van a menzi utolso napja és már kezd fájni. Már gondoltam arra nem-e a cickafarktol mert akkor inkább abba is hagyom.
2009. márc. 2. 18:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Én rég nem esek teherbe, ezért gyanítom, hogy rég van prolaktin-gondom. De a tej az csak kb 2 hónapja jeletkezett először. A rossz hírem az, hogy erre hiába iszol cickafarkot, vagy palástfüvet, nem fog segíteni, mondjuk, nem is ront a helyzeten... erre sajnos ez az egy gyógymód van: gyógyszeres kezelés. Kitartást és jobbulást Neked is!
2009. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen !
2009. márc. 3. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!