Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szombat éjjel elszakadt a...

Szombat éjjel elszakadt a gumi mikor kivettem barátnőmből. Észrevettük, de nem volt mit tenni.72 órás tabletta nem volt nálunk, ma már tud bevenni. Azóta még nem telt el 48 óra sem. Mekkora esély van rá, hogy nem kívánt terhesség lesz belőle?

Figyelt kérdés
2009. márc. 2. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minél később veszi be a tablettát, annál nagyobb az esélye! Ha 72 órán belül beveszi, akkor is csak 85%, hogy nem lesz terhes!
2009. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ahogy számoltuk,nem esett bele a peteérési időszakba,szerencsére.Tudom,hogy ez nem jelent semmit.Így is eleggé aggódunk,hogy ne legyen semmi baj.Nem akarjuk egymás életét se tönkretenni.
2009. márc. 2. 11:21
 3/13 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk is előfordult hasonló, szerintem ne vedd be. Számold ki hogy hol tartasz a ciklusodban, ha 28 napos és a 14. nap után vagy tök fölösleges az egész. Az esemény utáninak sok a mellékhatása, igaz jobb mint az abortusz... Nálunk: bevette az asszony, másnap megjött eltartott vagy 3 napig, és a ciklusa totál fejre állt. Eltartott még egy ideig amig minden visszaállt a régire.

Utána marhára megbánta az egészet.


Egy ciklus alatt 20-25% az esélye h terhes leszel, de csak akkor ha az akció peteérés (14.nap) környékén (v. előtte 1-2 nappal) történik. Ha elmész nőgyógyászhoz ő megalapozottabb tanácsot fog tudni adni, bár nagy eséllyel, hogy azt kapod, hogy: "szedje..."

2009. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Ahogy számoltuk a peteérési időszak csütörtökön volt.Ahhoz jön még a plusz 1 nap amíg termőképes.A baleset szombaton éjfél felé történt.Sajnos nem tudtam,hogy van sürgösséi ellátás ilyen esetekre,ha tudtam volna már vasárnap elmentünk volna.Így csak most tudunk elmenni és legjobb esetben delután 5-6 óra között megkapja gyógyszert.Szeretnénk biztosra menni.
2009. márc. 2. 11:25
 5/13 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném,hogy nem akkor szakdt el a gumi mikor benne volt,hanem amikor kivettem.Persze ment bele így is,de nem annyi mintha teljesen elmentem volna benne,és folyott is ki belőle.
2009. márc. 2. 11:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
hát,ha csüt. volt peteérés én bevenném a gyógyszert,mert az a csüt. lehet szombat is. Ha terhes lenne és megtartanátok a babát,akkor ne vegye be,de ha abortusz lenne belőle,akkor igen.
2009. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
az teljesen mindegy,hogy mennyi spermium ment be
2009. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Ti tudjátok:) Ha szabályos a ciklusa a párodnak nem kell félni mint ahogy mondtad túl vagytok a kritikus időszakon, nem annyira könnyű ám teherbe esni. (Ugye 25% alapból, ha beveszi a tabit IDŐBEN, akkor 85% hogy nem, tehát mindössze 10% ot javíottál az esélyeken) :) Veddd bele azt is, hogy minél később veszi be a tablettákat (ebből 2 kell ha jól emléxem) annál kevésbé hatékony, és lehet hogy csak a mellékhatásokat fogja kapni belőle.
2009. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat,igaz megnyugodni nem gyugodtam meg.Reméllem nem lesz belőle nem kívánt terhesség,bízom azért abban a 80-85%-ban.

Azt esetleg meg tudjatok mondani,ha neadj Isten mégis teherbe esett,akkor mi a teendő,hogy a legdiszkrétebben kerüljünk ki a dolgoból ? Babát nem szeretnénk.

2009. márc. 2. 11:48
 10/13 anonim ***** válasza:
ha be veszi az esemény utáni tablettát és mégis terhes lenne nem szabad azt a babát meg tartani de ezt a nögyogyász is fogja javasolni hogy abortusz a célszerü mert nagy a kockázat hogy nem lenne egészséges a baba. én is máár vettem be 1 szer eseményi utáni tabletát és nem maradtam terhes szerencsére de én 40 orán belül be vettem.
2009. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!