Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek még terhes? Mióma van...

Lehetek még terhes? Mióma van a méhemben, több is.

Figyelt kérdés
A doki azt mondta,hogy kb. 6-7 hetes terhességnek megfelelő nagyságú a méhem a miómák miatt.A terhességre nem kérdeztem rá mert akkor még nem volt aktuális...Teherbe lehet igy esni? És ha igen akkor meg is tudnám szülni? Vagy előbb el kéne távolitani ezeket a miómákat?
2011. ápr. 12. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem csak doki tudja megmondani biztosan, de azért az biztató, hogy Anyukámnak kb. 18 évesen diagnosztizáltak egy miómát a méhében. Utána szült 2 egészséges gyereket (engem és az öcsémet:o))) és tavaly (52 évesen) volt már neki férfiököl nagyságú a mióma, így a bizti kedvéért kivették a méhével együtt. De 52 éves koráig semmi gondot nem okozott neki. Remélem Nálad sem lesz gond!
2011. ápr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én azt olvastam, hogy csak akkor okoz gondot a mióma, ha nagy. De ha több van, az se jó szerintem, mert ha pont ott szeretne megtapadni a baba, akkor az nem fog sikerülni, és elvetélhetsz. Szerintem mielőtt belevágsz a babaprojectbe, távolíttatsd el őket, nehogy gondot okozzanak. Terhesség alatt a mióma nőni is szokott. :-(

2011. ápr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehetsz! :) Én 3 db miómával együtt lettem terhes, a legnagyobb olyan 1 cm körül volt. A lényeg az (a dokim mondta legalábbis) hogy olyan helyen legyen a mióma, ahol nincs útban! Nekem mind a 3 méh izomzatában van (tehát a méh falában), gondot nem okoz, a gyerekem már 3 éves lesz.
2011. ápr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen lehetsz!Nekem egy csecsemő-fejnyi(!!!)Mióma volt a méhemen.Rendszeresen jártam szűrésre,pár hónap alatt növekedett ilyen extrém módon(nagyon ritka ha ilyen nagy).Nagy hasi-méh műtéttel távolították el,és annyi volt csak a hátrányom,hogy már ekkor megmondta az orvos hogy majd ha gyereket szeretnék(ekkor még nem volt)csak és kizárólag császárral szülhetek a méh fala vékonyodott,heges,nem biztos hogy kibírná a vajúdást és tolást.Programozott császárral két egészséges kisfiam született azóta.A kicsi miómák nem okoznak ekkora gondot,állítólag minden harmadik nőnél előfordul,csak azért írtam le hogy nálam hogy volt,hogy még a szélsőséges,extrém esetek után is lehet baba.Azt hogy nálad mi a teendő,csakis az orvosod tudja megmondani,mert számít hol,mennyi,mekkora stb.Ne aggódj,nem olyan vészes dolog,mint amilyen ijesztően hangzik!
2011. ápr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kolléganőm mióma mellett simán terhes lett, pedig a doki azt mondta, erre kicsi az esélye. És terhesség alatt a hormonális változások miatt csökken a mióma mérete, nem nő!
2011. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a biztatást! Remélem összejön a baba és nem lesz semmi "gubanc"...
2011. ápr. 12. 11:09
 7/10 anonim ***** válasza:

7 éve diagnosztizáltak nálam miómát. Azóta az ötödik gyermekemet várom, és minden terhességem problémamentes volt! :-)

De a te konkrét esetedről csak az orvosod tud érdemlegesen nyilatkozni, mindenképpen vele konzultálj!

2011. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
húúúúú........Gratulálok az 5 lurkóhoz!!!! Biztos nem lehet könnyű velük de gondolom nagyon boldog vagy!Remélem nekem is összejön, ha nem is 5, "csak" a harmadik! Sok boldogságot kivánok Nektek az életben!
2011. ápr. 12. 17:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm! Nagyon kedves vagy!

Én is sikeres babaprojectet és egészséges babákat kívánok Nektek!

2011. ápr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok látom hogy régi topic de megkérdezem hátha. :) Kedves kérdező mi lett veled mikor sikerült a baba?
2023. nov. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!