Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló szedése után...

Fogamzásgátló szedése után mikor estetek teherbe?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és a férjemmel nagyon szeretnénk egy kis babucit. 6 évig szedtem fogamzásgátlót, 3 évig Diane 35-öt és 3 évig Lindynette 30-at. Kb. 10 hónapja hagytam abba a szedését, viszont amióta abbahagytam elég rendszertelen lett a menstruációm. Hőmérőzéssel meg ovulációs teszttel még nem próbálkoztam. Mit tudtok tanácsolni? Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 30. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztalatból írok,mert még sajnos nekem sem jött össze,de rengeteg tanácsot kaptam és azt mondták nekem is többen,hogy ovulációs tesztet csináljak.És mivel rendszertelen a ciklusod ez lehet az egyik oka annak,hogy nem sikerül teherbe esned,a másik pedig a korábbi gyógyszerzsedés,van olyan ismerősöm aki miután abbahagyta a gyógyszert 2 év után esett teherbe.De persze ez nem mindenkinél van igy.Sok sikert :)
2011. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én is a Diane35-öt szedtem nagyon sokáig és utána meg a Lindynette 20-at. Már több mint 1 éve abbahagytam a gyógyszerszedést és még nem sikerült teherbeesnem sajnos. Viszont nekem rendszeres a ciklusom és ovulációm is van. Én a hőmet szoktam mérni és ez alapján tudom, meg a nyákom alapján valamint az ovus fájdalmat is meg szoktam érezni mindig. Ha nekem nagyon rendszertelen lenne a mensim, én akkor elmennék nődokihoz, így én ezt tanácsolnám neked mindenképp első lépésként. És ajánlanám, hogy mérd a hődet, ezáltal azt is tudni fogod, melyek azok a napok, amiket semmiképp nem szabad kihagyni baba szempontjából!

Drukkolok neked, hogy mihamarabb babás legyél, na meg most már nekem is illene ennyi idő után!

2011. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is szedtem: Lindynette 20, Diane 35 meg mit tudom én mi volt a neve.

Kb már egy éve nem szedtem amikor eldöntöttük,hogy mostmár belekezdünk a babaprojektbe. A mensim nagyon rendszertelen volt jártam is vele orvoshoz,nehezen de sikerült nagyjából beállítani (szerintem a cickafarktea is segített ebben).


Már majdnem 2 éve,hogy belekezdtünk, ez a 3. Clostys hónapon és úgy néz ki,hogy most sikerült.


Mindenkinél más,de ajánlom neked a hőmérőzést nagyon sok mindenben segít és hza mégsem sikerül és elmentek dokihoz akkor már lehet neki mutatni,hogy mi újság van.Én ovu tesztet nem használtam és akkor szeretkeztünk amikor jól esett!


Sok sikert a babához,szívből kívánom hogy hamar összejöjjön.

2011. márc. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

5év szedés következménye: 6év gyermektelenség. :(

Totál felborított mindent miután abbahagytam. Életem legnagyobb baklövése volt hogy elkezdtem szedni.

Hízás, cikluskimaradások, rendszertelen menstruáció, össze vissza, második "pubertáskor". Pajzsmirigyes, és PCO-s lettem. Előtte (mármint mielőtt elkezdtem szedni a fogamzásgátlót) semmi bajom nem volt.

Ovulációs teszt nagyon hasznos, a neten lehet a legolcsóbban hozzájutni, ha szerencséd van félbe lehet a lapocskákat vágni, így duplázhatsz mennyiséget.

Nekünk az ovu tesztel sikerült a bébi (24-ik ciklusnapon).E nélkül eszembe se jutott volna aznap összebújni.

2011. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4évig szedtem majd abbahagytam és első hónapban teherbe estem! Tesónál gyógyszer abbahagyás után a második hónapban sikerült a baba!
2011. márc. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2év tri regol, 4évig lyndinette 30, utána ahogy letettem 2hétre rá megfogant a pici:) befejeztem a levelet megjött ahogy kell és belevágtunk, a következő már nem jött meg, de mivel tervezett volt a baba teszten már hamarabb megnéztem :)

22 éves 25hetes kismama

2011. márc. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!