Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyes be terhes lenni?

Gyes be terhes lenni?

Figyelt kérdés

milyen juttatások járnak ha talán még a gyesbe is születik a 2. baba ha nem megyek vissza dolgozni.

De ha mégis vissza megyek 6 órásba GYES mellett és így születik meg akkor milyen fizetésem lesz?


2011. márc. 28. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt így általánosságban nehéz leírni.

Minden ellátás összegénél az igénylést megelőző évet nézik.

Tgyásnál a minimálbér kétszerese az alap ha nem mész vissza legalább 180 bérezett napra, ha a szerződésed alapján kevesebb járna, akkor abból számolnak. Ha visszamész dolgozni, de nincs 180 bérezett nap, akkor is a max. a minimálbér kétszerese, ha ennél kevesebbet keresel, akkor abból számolnak. Ha visszamész 180 bérezett napra, akkor abból számolnak, maximalizálás nélkül.

Gyednél ha zömében gyest kaptál az igénylést megelőző évben, akkor minimálbér lesz a gyed alapod. Ha viszont bármennyit dolgoztál, akkor a tényleges jövedelmedből számolnak. Ha pedig zömében még gyedet kaptál, akkor a korábbi gyed alapja lesz az új gyed alapod.

2011. márc. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én most pont így vagyok. Az előzőnek majdnem igaza van, csak annyiban nincs, hogy gyed után nem szabad hogy megszakadjon a munkaviszonyod. Tehát nem szabad hogy egyetlen nap gyest kapjál. Én most azt csinálom hogy kivettem a szabijaimezalatt próbálkozunk. De ha te már terhes vagy az orvosod táppénzre vesz, és gyed után azon leszel. Csak arra figyelj hogy NE kapj gyest.
2011. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyessel nem szakad meg a munkaviszonya, ezért nincs jelentősége, hogy gyest igényel-e vagy sem. A lényeg az igénylést megelőző naptári évben az ellátások arányán van.
2011. márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
most járok ebben a cipőben csak tudom. de ez csak akkor fontos ha még nem terhes
2011. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én meg értek hozzá, csak tudom. Ha valaki gyed után igényli a gyest, akkor NEM szakad meg a munkaviszonya, a munkahelyén továbbra is (mint a gyed időszaka alatt), fizetés nélküli szabadságon van.
2011. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

kösy

még nem járok ilyen cipőbe mert szeretnénk még 1 babót a kisfiam május 5 én lesz 2 éves utána kiveszem a szabit aztán 6 órába dolgozom +gyes,de jó lenne ha még a gyes elött terhes lennék és akkor nem tudom h elmehetnék e táppénzre h még sem kérem a gyest meg nem is dolgoznék terhesen

2011. márc. 28. 14:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb ha bemész a munahelyedre és ott megkérdezed

Nekem is ott mondták.

2011. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A táppénzes rész:

A jelenlegi szabályozás az, hogy minden táppénz betegszabival kezdődik (első 15 munkanap), ami viszont nem ellátás, hanem jövedelem. Ekkor a fizud 70%-át kapod, mivel azonban jövedelemnek minősül, így ez a 70%-os fizetés is beleszámolható a későbbi ellátásba.

Most azt szeretnék módosítani, hogy a veszélyeztetett terhes kismamák ne betegszabival kezdjenek, hanem egyből táppénzzel. Ez jó, hiszen a 21 napos csökkentett fizu nem húzza le a napi átlagot.

Természetesen elmehetsz táppénzre és még a gyest sem kell lemondani hozzá.

2011. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!