Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Merckformin megváltoztathatj...

A Merckformin megváltoztathatja a ciklus hosszát?

Figyelt kérdés

Meddőségibe járunk, kb. 2 éve próbálkozunk. Mikor kezdtük, szinte óramű pontosan megjött 28 napra. Aztán a szervezetem lemondott a pontosságról, de inkább sietni szokott. Januártól elkezdtem szedni a Met-et (1000 mg/nap), mellette Letroxot is szedek, mert pajzsmirigyproblémám is van.

Szóval már a 32. napon járok, úgy 3. napja hol görcsölget, hol nem, és csak épphogy barna maszatolást tapasztalok.

Okozhatja ezt a Metformin, vagy lehet, hogy épp belövi a ciklust olyan hosszra, amire kellene?


2011. márc. 25. 19:07
 1/2 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Egyik sem befolyásolja a ciklus hosszát. Legfeljebb akkor, ha előtte peteérés hiányában rendszertelen volt, akkor most, hogy van peteérés, rendezi a dolgot. De ha nálad eddig is rendszeres volt a menses, akkor nem a tabik miatt változik a helyzet. Tesztet csináltál már? :-)

2011. márc. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bár én csak napi 500 Merckformint szedek, ami kevésnek számít, úgy vettem észre, nekem inkább a testsúlyom, ill. a diéta szigorúsága határozza meg, hogy hányadik napra jön meg, mint a metfromin. Mikor kiderült a PCO, egy 13 napos brutkó diétával lefogyasztottam magam olyan 60 kilóról 52-53-ra, és akkor újra, 28 napos ciklusaim lettek, mint még vékonka :-) tini koromban. Aztán bár az inzulin diétát tartottam, de nem annyira szigorún, jött fel néhány kiló, főleg karácsonykor, és ezzel együtt, újra 32-33 naposakká váltak a ciklusaim sajna, sőt még progeszt. hiány is lett, barnáztam, fejfájással, szétdurranó mellekkel küszködtem mensi előtt. Most elkezdtem emiatt szedni önszorgalomból a metformin mellett a Premenst, több tablettát, hogy helyrehozzon, meg azt mondta a dokim, hogy a metforminomat emelni kell majd, hisz látszi, hogy nem eléggé hat.

Ergo nem tudom, te mennyi metet eszel, diétázol e és mozogsz e-, de én úgy vettem észere, hogy igazi diéta és mozgás nélkül nekem a met nem hatott, ezért a ciklusom nem a mettől borult fel szerintem, hanem a visszahízástól. Most kíváncsi leszek, mert most tényleg csak pici, olyan 4-5 kiló felesleg van rajtam, és szedem a Premenst, hátha most rendeződik, vagy esetleg meg is tud tapadni a baba. Bocsi,h. ilyen hosszú lett.

2011. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!