Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem a behúzott ovukor fogant...

Nem a behúzott ovukor fogant a baba?

Figyelt kérdés
Mindenki figyeli, hogy mikor van ovuja, s igyekszik akkorra szeretkezést időzíteni. Van, aki tutira tudja, hogy nem akkor fogant a babája, mikor a nagy könyv szerint "kellett volna"? Hiába húzta be a ciklus.hu, nem is voltatok együtt az azt megelőző és követő napokon.
2011. márc. 23. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A ciklus.hu egy gépi program. Nagyon sok görbét láttam már, ahol rossz helyre húzta be az ovus vonalat.

Én papíron vezetem a görbéimet már 5,5 éve, előtte tanfolyamon sajátítottam el a módszert, a ciklus.hu egy szabályt nem ismer (minden mást jól csinál!), és ezért a görbe "milyenségétől" függ, hogy hová húzza be. Általánosságban az mondható el, hogy a szabályos ciklusoknál jó helyre húzza, de ha van benne egy kis furfang, akkor téved.


A baba egyébként csak akkor tud megfoganni értelemszerűen, amikor peteérés van és jönnek, vagy már ott várakoznak a még életképes katonák. Ez lehet a ciklus bármely pontján, a peteéréstől függően.


Két gyermekem van eddig, az egyik "szabályos helyen" fogant meg, a másik pedig a ciklus 23 napja körül (mert pontosan sosem lehet tudni!), tehát ott kitolódott a peteérés jócskán. (Betegség miatt)

2011. márc. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hűha! és mi az az egy dolog amit még figyelni kellene? Meg tudnád írni, hogy mit figyeljek a görbémen?
2011. márc. 23. 14:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy off-olok, de ezt én is szeretném tudni. :)
2011. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nehéz az egészet leírni, de ezért megpróbálom:

Sokan mondogatják itt, hogy a hőnek először le kell esnie, és aztán megemelkednie, és a ciklus. hu is valahogy így csinálja, középidő környékén ha van egy alacsonyabb hő, oda behúzza a vonalat.

A szabály szerint a hőnek nem kell leesnie (persze leeshet egy kicsit, de ez mindegy), az első megemelkedett napot kell figyelni. Megemelkedett értéknek az számít, amelyiket megelőz hat egymásutáni olyan nap, amelyiknél magasabb. Az ovuláció valahol az alacsony, és a magas érték közötti időben történik.

Csakhogy! Ha van egy ilyen magasabb értékünk, még nem lehetünk biztosak benne, hogy meg is volt az ovuláció, ez mindig csak visszamenőleg derül ki. És itt jön még további szabály (Leírjam? :o) , ami segít meghatározni, hogy megvolt-e. Ami biztos, hogy az első ilyen megemelkedett hőmérsékleti nap után még további 2 vagy 3 nap értéke szükséges ahhoz, hogy biztonsággal megmondhassuk, túl vagyunk az ovuláción.

Ha ezeknek a szabályoknak "nem tesz eleget a görbe", akkor a ciklus.hu már nem módosít, pedig lehet, hogy van ovuláció a ciklusban, csak kitolódik későbbre...


Sajnos ez az egész leírva bonyolultabbnak tűnik, mint amennyire az. :o)

2011. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán még annyi, hogy nekünk azt tanították, ha valaki gyermeket szeretne, akkor az első megemelkedett nap estéjén érdemes próbálkozni, a megelőző néhány napot meg inkább kihagyni. (Ez persze csak akkor fontos, ha amúgy nem akar összejönni, mert így a katonák kicsit "összeszedik magukat" bevetésre)
2011. márc. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De jó vagy!! Köszi! Nagyon hasznos, amit írtál!

A görbémhez mit szólsz? 10-11-12. ciklusnapon beteg voltam, lázas is,ezért a "piros pötty" a hőmnél.

Megvolt az ovu?

[link]

2011. márc. 23. 17:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy mint írtam, hat napnak kell meglenni, így a piros napodat kizárójelezzük, viszont épp a kritikus 5. ciklusnapon nem mérted, ezért én így inkább arra tippelnék, hogy a 14-15 nap között lesz (vagyis volt), az azt megelőző együttlét elégséges lehet, viszont a holnap mért érték még fontos ennek megítélésében.
2011. márc. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2011. márc. 23. 20:06
 9/9 A kérdező kommentje:

Fent maradt a hőm 3 napig, most meg megint leesett. Előző ciklusban is a 17. napon lesett, aztán utána végig fent maradt 3(6.8 és 36.9). Menzesz napján lett 36.6.

Miért eshetett le a hőm?

[link]

2011. márc. 25. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!