Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az hogy alapból azt...

Miért van az hogy alapból azt mondjuk bármikor teherbe lehet esni, még előváladéktól is, de amikor igazán babát akarunk, akkor meg figyelni kell a peteérést (mérni kell a hőt meg figyelni a folyást. ) ahhoz hogy teherbe tudjunk esni!?

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

mert biológiailag sokkal hamarabb a termékenység csúcsán vagyunk, mint szociális, vagyis, a kamszok könnyen teherbe esnek, csak ez nem valami örömteli dolog, a harmincasok meg, akiknek már van egzisztenciája, és várnák a babára azok megborították a szervezetüket hormonokkal, tönkretették a spermákat cigivel, környezeti ártalmakkal, stb.

ez igazán balszerncse és evolúciós probléma a kitolódott gyerekvállalás miatt. a legtöbb meddő pár évvel ezelőtt minden gond nélkül tudott volna gyereket vállalni!

2009. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez szerintem pszichés dolog.

Olyan mint a suliban volt: mikor készültem tuti h nem engem szólítottak de ha egyszer nem tanultam elsőként hívtak ki.

Valahogy így működhet.

Én nagyon szerettem volna és 5 évig próbálkoztunk mire sikerült. A húgom első randiján egy mámoros éjszakán teherbe esett ráadásul menstruált is..

Ilyen az élet!

2009. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A peteérés csak egyik fontos, de önmagában még nem elégséges feltétele a teherbe esésnek. Sok mindennek kell szerencsésen együtt állni ahhoz, hogy az ember teherbe essen. Ha mindkét fél egészséges akkor is csak kb. 20-25 % esély van egy hónapban a teherbe esésre. Elméletileg ugyanakkora valószínűséggel esik tudatosan tervezve illetve véletlenül is.
2009. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!