Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek nincs peteérése annak...

Akinek nincs peteérése annak nem is megy fel a hő (mint normális esetben ovu után ahogy megemelkedik)?

Figyelt kérdés
Aki méri vagy tudja, ilyen esetben mi van? Elvileg ugye akkor megy fel, ha megvolt az ovu. De ha nincs ovu, akkor nem is megy fel, hanem lent marad végig?
2011. márc. 21. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül marad teljesen lent, 3-4 tized fokos sávban szokott fel-le ugrálni az elejétől a végéig.
2011. márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor össze-vissza ugrál? Vagyis nem annyira "stabil", mint mikor normálisan peteérés van? Nekem pl. 36,6-36,7 alaphelyzetben menzitől és peteérés után 37-37,1 között van menziig. És elég pontosan szinte ezek az értékek vannak folyamatosan. Viszont most már a 18. napot elhagytam és nem ment fel a hőm, valószínűleg késői peteérésem lesz (a ciklusom 28-29 napos). Múltkor is azt hittem, hogy 14. nap peteérésem, mert éreztem fájdalmat, viszont utána egy héttel egy kis szurkálás éreztem a másik oldalon és voltam pont dokinál, és kiderült, hogy akkor volt peteérésem előtte. Szóval lehet, hogy most is az lesz. Csak kíváncsi lennék, akinek nincs, annak hogyan alakul a hője.
2011. márc. 21. 13:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Én szoptatok, így mérem a hőmet. Még nem jött meg (5 hónapja szültem). Nem védekezünk, de terhes sem vagyok.

Szerintem nincs peteérésem.

A hőm 36,7-36,9 között van minden nap, nagyjából egy egyenes csík, mert görbének nem nevezném. Legtöbbször 36,8.

Amikor nem szoptattam, és úgy mértem a hőmet, akkor az alaphőm mindig 36,3-36,4 volt, amikor peteérésem volt és terhes lettem, felment 37.0-37,1-re.

Érdekes, hogy most milyen magas az alaphőm, de gondolom a szoptatás miatt.

Ha ilyen össze-vissza van a peteérésed, és babát szeretnétek, érdemes lenne ovutesztet is használod a bizti kedvéért.

2011. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ehhez konkrét görbéket kellene elemezni, így általánosságban nehéz.

Anniyt tudok hozzáfűzni, hogy egyrészt az is normális, ha a peteérés kitolódik a cikluson belül, másrészt minden nőnek, aki élete legtermékenyebb időszakában van (20-30-ig), van évente legalább két olyan ciklusa, amelyikben nincs peteérése (anovulációs ciklus). Ilyenkor a rá következő ciklusban bármikor kilökődhet a pete,az is lehet, hogy a "rendes idejében" fog, de az is lehet, hogy jóval előbb, akár már a menstruáció alatt, vagy bármikor a ciklus első felében, ahol elvileg nem szokványos.

Ezért számolnak be sokan arról, hogy a menstruáció alatt estek teherbe, vagy más "furcsa helyen", ezért lehet védekezés nélkül gyakorlatilag "bármikor" teherbe esni.

első

2011. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!