Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Merckformintól nagyon...

A Merckformintól nagyon rosszul vagyok, normális ez?

Figyelt kérdés
2hete szedem 2x500mg-at,de állandóan hányingerem van ,fáj a gyomrom szédülök.Normális ez?
2009. febr. 20. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

hat valamennyire, mivel ugye valtozik a hormonhaztartasod. kovetkezo kontrollnal jelezd az orvosnak.

nekem a hajam hullott tole, de nagyon durvan

megis azt mondom, hogy megerte

sokat koszonhetek annak a gyogyszernek


probalj meg az etkezesi szokasaidon valtoztatni, egyel tobb rostot

2009. febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérj másik gyógyszert!Nekem se jött be,állandó hasmenésem volt.WC-nek mindig a közelébe kellett lennem!Elég vicces,nem?
2009. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha pco-ra kaptad akkor nem igazán kérhetsz másik gyógyszert, ahogy a 2.hozzászóló javasolta, mivel nekünk(én is pco-s vagyok) met származékokat írnak fel.

Mindnek ugyanaz a hatóanyaga, (metformin) csak a nevük más.

Az én gyógyszerem neve metfogamma.

Én napi 2szer fél tabival kezdtem 2hétig, majd 2 hét utántól 2x1 tabi.

Nekem is szörnyű hányingerem volt tőle, de ez kb egy, másfél hónap után elmúlt.

Azonkívül a hajam is durván hullani kezdett, de szerencsére alapból rengeteg, és nagyon dús a hajam, így nem volt feltűnő, max csak én tudtam és éreztem, mert a copf térfogatom csökkent.

voltak patik a hátamon a pco-tól(de azonkívül más tünetem nincs, tehát nem szőrösödöm, vékony testalkatú vagyok), no ezek a patik gyakorlatilag 2 hónap alatt elmúltak.

No nem teljesen, mert ha őszinte akarok lenni még van 2vagy 3 darab, de ez már semmi ahhoz képest, amilyen volt.

Tehát kitartás!

Ez el fog múlni!

Olyankor, mikor rád tör a hányinger, igyál valami folyadékot, nekem ez bevált!

2009. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hétig volt erős hasmenésem, mondta is az orvos, hogy számítsak rá, hozzá kell szokni. Hasmenés után jött a hányinger, kb 1 hétig, azóta semmi bajom nincs. Azt is mondta az orvos, ha erősek a tünetek ne izguljak, dolgozik a gyógyszer. Ha végkép nem áll helyre a rosszulléted, akkor tényleg kell másikat iratni ugyan azzal a hatóanyaggal.
2009. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt javasolta az orvos a szedés megkezdésekor, hogy először fele adaggal kezdjem, és ha nincsen semmi bajom, akkor térjek rá a teljes adagra. Még így is kicsit fájt a gyomrom és hasmenésem volt az elején. Kb. három hét után folytattam a napi kettővel.
2009. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!


Látom, hogy régi a téma, de engem most speciel ugyanez gyötör mint a kérdezőt. 2 hete kezdtem szedni MF 850-et. Napi 2x1 lenne az adag, de még nem jutottam el odáig, hogy be tudja venni ezt, 1,5 tablettát szedek 3x elosztva. De iszonyú a hasmenés. A fájdalomhoz már hozzászoktam, de kimozdulni se nagyon merek, 1,5 órára van a munkahelyem, kínszenvedés és félelem minden nap az utazás. Elmúlik ez egyszer a mellékhatás?

2014. jún. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!