Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Történt már valakivel olyan,...

Történt már valakivel olyan, hogy pozitív teszteket produkált, de a hüvelyi ultrahang nem mutatott ki semmit, aztán mégis terhes volt?

Figyelt kérdés

34 éves nő vagyok, egy éve sikertelenül próbálok teherbe esni az első gyermekkel.

Hormonszint meghatározásom volt, ami működő petefészekre vall.

2011. február 02-án rendes menstruációm volt. Március 02-án kellett volna jelentkeznie a következő havi vérzésnek, de csak pecsételő, sötét vérzést tapasztaltam. 5-én csináltam terhességi tesztet, ami negatív lett, majd 8-án megismételtem. Ez a tesztmár pozitív lett, ugyanúgy, mint a 9-i ismételt két terhességi teszt is. (A tegnapi és a mai teszt is pozitív!)

Éppen 9-re volt esedékes egy nőgyógyászati ellenőrzés, így boldogan szóltam az orvosomnak, hogy három pozítív tesztem van, de enyhén (nagyon enyhén) vérezgetek a mai napig. Ő hüvelyi ultrahanggal megvizsgált (állítólag nagyon jó a gép), de terhességre utaló jeleket nem látott. Felmerült a kérdés, hogy terhes vagyok-e, és ha igen, akkor méhen kívüli terhes vagyok-e?

Be kellett volna feküdnöm a kórházba, de én saját felelősségemre hazajöttem.

De félek, hogy valóban méhen kívüli terhes vagyok.

Szerintetek lehetséges még, hogy minden rendben van, csak esetleg olyan korai a terhesség, hogy még nem látja a hüvelyi ultrahang, vagy már ilyen korán is egyértelműen kimutatható a terhesség?


Volt már itt olyan, aki hasonlóan járt, és a végén kiderült, hogy normális, egészséges terhes?


2011. márc. 11. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! A vérzéssel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni de nekem sem láttak semmit amikor 4 napja késett és 3 pozi tesztem volt a hüvelyi ultrahanggal. Rá 1 hétre látszott a petezsák. Mégcsak megvastagodott nyálkahártyát sem láttak!


13+5 km

2011. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy később lehetett a pé-d. Nyugi, minden rendben lesz. előző voltam.
2011. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most jutott eszembe hogy ha napok alapján néztem volna akkor több mint 1 hetes késésnél sem látszott semmi. Csak nekem is később volt pé-m, és így én későbbre is vártam.
2011. márc. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a google-ba beütök néhány keresőszót, akkor ad ki olyan eseteket, ahol nem látszott a baba hüvelyi uh-n, és később mégis rendben volt minden, viszont.... a vérzés nem jó jel, már ami a méhen kívüli lehetőségét illeti, nagyon figyeld magadat, pár nap múlva mindenképpen kellene még egy uh, és ha fájdalmad van, azonnal orvos. Remélem minden rendben lesz.

Valószínűleg a ciklusod végefelé eshettél teherbe, ha már mutatja a teszt, bár nem tudom milyen erősségű, 3-4 hetes biztosan vagy. 4. héten "illene" petezsákot látni.

Orvosod gondolom nézte a petefészket is, ott nem látott kórosat?

2011. márc. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
NEKEM SEM LÁTTAK PETEZSÁKOT A 4. HÉTEN!!!! csak az 5. héten, szóval a negyedik héten még egyáltalán nem biztos hogy látszik bármi is kedves kérdező.
2011. márc. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem láttak akkor még semmit.

De itt nem is ezzel van a gond, hanem, hogy a dokinak tudnia kellett volna, ahogyan az én dokim is tudta, hogy ilyenkor a legtöbb esetben nem látszik semmi és visszahív egy vagy két héttel későbbre. Én javasolnám neked, hogy keress fel egy másik nőgyógyászt, mert nem normális, hogy a negyedik héten nem lát semmit és egyből kórházba zavar.

2011. márc. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ma voltam dokinál, 4+0 vagyok ma. Csak megvastagodott nyálkahártyát látott, mást nem. Egy hét múlva megyek megint. Lehet, hogy később volt PÉ-d, ezért nem látszik még.
2011. márc. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat!


Tegnap voltam egy másik orvosnál, és egy újabb UH már kimutatta a babát!!!

12,6 mm-es (!), teljesen rendben levő terhességet állapított meg a doki.

Nagyon örülök neki, de kicsit furcsállom, hogy egy hete még semmit, még megvastagodott nyálkahártyát sem látott a másik orvos (kórházi főorvos), azt mondta, hogy teljesen tiszta a méhem, és ha a HCG teszt pozitív, akkor valszeg méhen kívüli terhesség, vagy ciszta. Erre ma meg már közel 13 mm-es a baba. Hogy van ez? nem értem...


Na mindegy, a lényeg, hogy BABÁS VAGYOK!!!!!!

2011. márc. 19. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!