Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esély ilyen esetben...

Mennyi az esély ilyen esetben a meddőségre férfiaknál? Kérlek aki tud segítsen!

Figyelt kérdés
A helyzetem a következő: Nagyon szeretnénk a párommal babát..Lassan egy éve..Hónapról hónapra egyre pocsékabb érzés..Nem tudom rávenni a vizsgálatokra pedig lassan itt az ideje.( egy év után) Szerinte túlságosan szeretnénk, és azért nem jön össze.Viszont volt neki kicsi korában egy műtétje, és el kelet távolítani az egyik heregolyóját..Egyre erősebb a gyanúm hogy ott van a probléma, és szerintem ő is nagyon fél hogy inkább ne tudjuk meg, és reménykedjünk..Mielött felhoznám a témát, és minden férfi önbecsülését a sárba tipranám, ha valaki esetleg hasonló körülmények között esett teherbe vagy hasonló cipőbe jár kérlek osszátok meg velem a tapasztalaitokat..Előre is köszönöm szépen!!
2011. márc. 6. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Nálunk a férjemmel volt gond, igy lombik gyerekeink vannak. Benne fel se merült, hogy amikor a nőgyógyászt azt kérte, ne menjen el a vizsgálatokra, ez természetes, ha gyereket akar. Ha nála gond van és ezt nem tudjátok, akor az felőrli a kapcsolatot, hónapról hónapra reménykedni-csalódni. Ezt azért nem árt tudnia. Ha az ego-ja neki fontosabb, mint te, akkor az gáz.

2. Egyik ex-osztálytársamnak csak egy heregolyója volt, miután 15-16 évesen az egyiket el kellett távolitani. Az osztályból neki volt először gyereke. Szóval elvileg ez nem akadály, ez tény, de egy vizsgálat nem árt és bele se fog halni. te viszont igen a folyamatos próbálkozásba, szóval rúgd seggbe és húzzon el az orvoshoz.

2011. márc. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Épp, hogy elkezdtünk próbálkozni, a férjem mondta, hogy elmegy egy kivizsgálásra, ha nem jönne a baba . Mindezt azért, mert tisztában van vele, hogy egy spermavizsgálat semmi ahhoz képest, amit velünk csinálnak végig. Szerencsére nem volt rá szükség, mert végülis összejött a baba. De a hozzáállása nagyon jól esett.

Szerintem csak bele kellene vágnotok egy év után már a kivizsgálásba. Az nem indok, hogy azért nem jön, mert nagyon akarjátok. Én mielőtt sikerült, már aludni sem tudtam éjjel, úgy izgultam.... Ha meg ennyit nem hajlandó megtenni, akkor nem tudom elképzelni, hogy annyira akarja a babát....:(

Mennyi idősek vagytok? Ciklusod, peteérésed rendben?

2011. márc. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ő 32 én 21..És minden rendben velem ami még nem jelenti azt hogy nem lehet valami rejtett gyulladás.Az orvos azt mondta nehezen képzeli el hogy baj lenne csak ez így szokott lenni. Akik nagyon szeretnék azoknak nehezebben jön össze..Pontosan 28 naposak a ciklusaim nagyon ritkán 26 napra jön..Én nem haragszom egy pici neheztelés sincs bennem mert ő nehezen vág bele ebbe az egészbe..Nem tudom miből áll egy ilyen vizsgálat, de ha eltelik az egy év eseménytelenül tuti hogy seggbe fogom rúgni hogy takarodó.:) nem fogok több hónapot koppani akkor inkább halljon a remény is..:(
2011. márc. 7. 10:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is elment a férjem a vizsgálatra, mert gyereket akart. És nála volt a gond, itt a lombikbaba a pocimban :-))) Szerintem is evidens, h elmegy az ember és nem vár még éveket feleslegesen.
2011. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azzal nem veszíthettek, ha elmegy a kivizsgálásra. Ha gond van, jobb ha mielőbb kiderül, mielőtt még rámegy a kapcsolatotok a sikertelenségre. Ha meg nincs gond, akkor mindenki megnyugszik és tovább lehet lépni.
2011. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Minden hozzászólóval egyetértek, fontos, hogy ő is érezze ennek az egésznek a fontosságát!

Azért is fontos a mielőbbi vizsgálat, mert ha kiderülne valami probléma nála vagy akár nálad is, mire azt kezelik, azzal is megy az idő!


Mi 1 év sikertelen próbálkozás után kerestük fel a nőgyógyászt és mindenféle vizsgálat után - ahol kiderült, hogy nálam találtak problémát, amit tudtak ugyan "korrigálni", de ez 3 hónapig tartott.

Aztán jött a férjem vizsgálata, ahol szintén kiderült, hogy vannak gondok, ezt próbálták gyógyszeresen kezelni, erre is ráment pár hónap, mire kimondták az "ámen"-t, hogy nekünk a lombikprogram segíthet, azon belül is az ICSI-módszer.

Tehát eltelt újabb 1 év, mire belevághattuk ténylegesen.


Úgyhogy nem érdemes húzni-halasztani a vizsgálatot, persze ehhez az is kell, hogy mindkét fél komolyan gondolja, hogy akkor most tényleg megtesznek mindent, hogy baba legyen.


Számunkra nagyon nehéz volt az út, 7 évig lombikoztunk, majd végül örökbefogadtuk a kislányunkat, aki nemrég múlt 2 éves és imádjuk!


Sok sikert kívánok a továbbiakban!

2011. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hónapja nem jön a baba. A párom már menne orvoshoz. Ha tényleg igazán szívből akarná, a világvégi orvoshoz is elmenne a párod..
2011. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megyünk!!:) Felhoztam, és nem akadt ki..Azt mondta a problémája csak azzal van hogy kellemetlen neki ott maszturbálni, de miután mondták hogy mintát lehet vinni otthonról is csak egy órán belül be kell érni vele teljesen rajta van a témán..:)Köszönöm minden válaszadónak majd írok a vizsgálat eredményéről..
2011. márc. 9. 12:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Na végre! Látod, megy ez!!!! Sok sikert nektek!!!!!!!!!!!
2011. márc. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!