Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan lehet az, hogy ugyanazn...

Hogyan lehet az, hogy ugyanaznap végzett két terhességi teszt közül (nem ugyanazon márkájú) az egyik pozitív a másik negatív?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Más lehet a két teszt érzékenysége, illetve ha más napszakban végezted, akkor a vizlet hormonkoncentrációja is más. Várj egy-két napot az újabb teszteléssel, és addig se aggódj. Téves pozitív teszt nincs, csak ha hibás a teszt.
2011. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De sajnos van téves pozitív teszt, most olvastam, hogy ha valami LH hormon csúcson van a szervezetben (középidőben), akkor keresztreakcióval kimutathatja a HCG teszteken a két csíkot.
2011. febr. 1. 11:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Na jó,de ki az aki középidőben tesztel? Hiszen akkor semmi értelme nincsen tesztelni....hiszen akkor van még csak PÉ.
2011. febr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát ezek szerint én vagyok az a tudatlan :) valóban nem tudtam, hogy tesztelni nem szokás előtte. Akkor ez azt jelenti, hogy PÉ előtt felesleges babát csinálni?
2011. febr. 1. 11:48
 5/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Neeeem.

Középidőben "kell" babát csinálni,hogy az érett petesejt találkozhasson a spermiummal.

Ha minden ok akkor megtermékenyül,és utána egy olyan 6-10 nap múlva beágyazódik. Akkor kezd el HCG-t termelni a szervezet,amit majd a tesztek kimutatnak,de csak kb akkortájt amikor már jönne a következő menstruáció.

2011. febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor közvetlenül menszesz után netalán PÉ előtt nem tud megtermékenyülni a petesejt?
2011. febr. 1. 11:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak ovulációkor tud megtermékenyülni. Viszont a hímivarsejtek napokig várakozhatnak odabenn, szóval egész nyugodtan. Ha pl. a 10. napon vagytok együtt, de a 14. napon van ovud, simán lehet. De tesztelni akkor érdemes, ha nem jön meg, vagy ha nem bírod ki, 1-2 nappal mielőtt megjönne.
2011. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát szégyellem , hogy 30 létemre ezt még csak most tudtam meg. Köszönöm.
2011. febr. 1. 12:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Semmi gáz, ne szégyelld, senki se születik tudással...ezért van az oldal.
2011. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak plusz infóként: 4napig nem várakoznak a hímivarsejtek bent, nekem a meddőségiben mondták, hogy max. 70 óráig élnek bent(nagyon ritka esetben), de a legbiztosabban 48óáig.
2011. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!