Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hülye vagyok ha 15 évesen...

Hülye vagyok ha 15 évesen szeretnék babát? Imádom a gyerekeket és ugy érzem kész lennék rá

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bőven van még időd, biztos nagyon szerelmes vagy, azért gondolod most így!
2009. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem, nem vagy hülye.

De ha már erről van szó, akkor a baba és a te érdekedben is érdemes jól kiválasztani az apát. Olyat akit nagyon szeretsz és úgy gondolod, szívesen leélnéd Vele az életedet. Aztán persze úgyis az élet írja, hogy ez így lesz-e vagy sem.

Érdemes egy kis anyagi hátteret alapozni és ha lehet, akkor úgy elmenni szülni, hogy már min. 180 napot dolgoztál. Mert akkor nem a kis nyomi gyest fogod kapni, hanem a fizud utáni gyed-et két évig. Szóval sok mindent meg kell gondolni.

Én azt mondom, hogy várj még pár évet, azon már nem sok múlik.

és nagyon jó olvasni, hogy vannak nők, akiknek nem minden álmuk a fényes karrier és a szvingli életmód. Mert a család a legszebb ajándék amiben valaha is részesülhetünk!

2009. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
barátommal lassan 2éve együtt vagyunk:) mostvan az hogy 1 hete késik negativ lett teszt és tünetem megvannak de teszt negativ és csalodott vagyok kicsit:(:)de már várom hogy nekemis legyen babám
2009. jan. 22. 18:58
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Hülye nem vagy, viszont inkább várj még. Egy gyermek sok-sok felelőséggel és lemondással jár (persze a sok öröm mellett). Kívánom, hogy a mostani párodba soha ne csalódj, és maradjatok együtt, de hiába vagytok együtt 2 éve, még nagyon fiatalok vagytok. Élvezzétek még egy kicsit az életet, tanuljatok tovább, hogy meg tudjátok teremteni a megfelelő körülményeket egy gyermeknek. Sajnos annyi nem elég egy gyermek vállalásához, hogy imádod őket, és úgy érzed késznek érzed magad.
2009. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Még nagyon korai lenne, szerintem. A baba nem csak édes aranyos, és pátyolgatni való, de nagyon komoly felelősségvállalást, lemondást, sok munkát igényel. 15 évesen még bőven van más dolgod, pld. szórakozz, tanulj, művelődj, dolgozz! Gondoltál már arra, hogy miből élnétek meg a kisbabával, s miből lenne saját lakásotok? Sajnos ilyen dolgokra is kell gondolni bőven.

Szóval, várj még vele, azt mondom! :)

2009. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem vagy hülye!!én is így vagyok ezel!16éves vagyok és mindenvágyam egy kis baba!!mikor jutott ez az eszedbe?és már volt probálkozás?
2009. jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A családunkban volt aki 16 évesen szült (1 évvel ezelőtt). Élvezi az anyaságot, de:

- kimaradt a suliból

- nem lett meg a nyelvvizsgája

- elmaradtak a barátai

- nem tud eljárni szórakozni

- olyan anyagi körülmények között él, amilyen (nem támogatják a szülei)

- 19-20 évesen elég érdekes lesz majd megint középiskolába járni estin

Nem baj az, hogy gyereket szeretnél, de legalább a sulit fejezd be. Bennem is ebben a korban érett meg a gondolat, ehhez képest még most sincs (25 vagyok).

2009. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen én is így voltam vele.De akkor még nem tudtam,mivel jár egy gyerek.Nem csak babusgatásról és játékról szól.Vannak nehéz pillanatok is.Inkább éldd ki magad,míg megteheted!
2009. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)probálkozás mégnemvolt midnig óvszerrel védekezünk
2009. jan. 22. 21:00
 10/12 anonim válasza:
40%

Igen,hülye vagy,gondolkozz már már el!!!

Még te is gyerek vagy,fogalmad sincs róla mekkora felelősség a gyermekvállalás,na és a felnevelése!

Szerintem várj még vele.

2 gyermekes anyuka

2009. jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!