Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen idős terhességet tud...

Milyen idős terhességet tud már megállapítani a doki?

Figyelt kérdés
Január 13-ára nem vártam, de 14-én megjött, vagyis volt valami. Naponta elég volt 1 betét is, még sok is. 5-7 napig szokott tartani, most meg csak 2,5, sötét barna színű volt és nagyon "száraz". Ma voltam a dokinál és azt mondta, ha van is baba, még nem tudja megmondani, nem zárja ki, annak ellenére, hogy különösebb tüneteim nincsenek.
2009. jan. 20. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Sajnos az eseted tipikus,és nem cikizés,mielőtt bárki félreértené.

1.Az első UH-t az orvosok a kimaradás utáni 7.-8.hétre próbálják időzíteni,mert addigra már általában rendesen megtapad és már szívhang is van,és már LÁTSZIK pontosan a képernyőn a petezsák,és benne a szívecske.

2.5 hetes terhességet szinte lehetetlenség észrevenni,arról nem is beszélve,hogy a terhességek nagy százaléka sajnos valamilyen "hiba" miatt pár nap vérzés késés után elhal és kilökődik egy erősebb menstruációval,mit a kismama észre sem vesz.(nem kitalálom,a meddőségi kezelőorvosom,egyetemi adjunktustól tudom)

3.Ezt pedig nem ilyesztgetésként írom le,és előre is bocsi,bár tudom,hogy le leszek pontozva érte,de nekem ilyen vérzésem jelentkezett,mikor méhen kívüli terhes voltam,majd elmúlt,és két hét múlva ismét előjött.A további eseményektől inkább megkíméllek,de visszaolvasva számtalan helyen megismerheted.Mindenképp két hét múlva csinálj tesztet,ha nincs tüneted akkor is,és ha poz.akkor irány a doki.

4.Hogy jót is írjak:Barátnőm szintén mensikimaradáskor pecsételt,de ő egy napot csak,és ma már egy gyönyörű 1,5 kisfiú boldog anyukája.

Írj mi lett,szorítok.Melody

2009. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

5hetesen nagyon jóindulattal lehet látni a petezsákot, esetleg a "babócát"

(nekem 4hetesen látszott valami, most rugdossa a pocakom, de ez nem mérvadó)

6-7hetesen szokták az első látogatást tenni (7.-8.héten)


Javaslom, hogy csinál egy tesztet, és ha pozitív, akkor keresd fel újra a dokid, esetleg egy magán rendelőt, vagy kórházat, ahol nagyon jó géppel nézzenek meg, nehogy baj legyen....

2009. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Szia!


Milyen tüneteid voltak, amikor méhen kívüli terhes voltál? Hogyan vetted észre, hogy valami van?

2009. jan. 20. 17:53
 4/5 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:

Szia!


Tesztet csináltam, vagy nem. Szóval az van, hogy a kontroll csík előjött, a teszt csík meg nem, de kellett volna öt percet várni, amit javasolnak a teszt használati utasításában. Én pedig elkeseredettségemben a tűzbe dobtam az első percben. Lehet, hogy várnom kellett volna? De valahogy nincs is kedvem másikat csinálni, várok.

2009. jan. 20. 17:59
 5/5 anonim ***** válasza:

B@sszus rosszul írtam,az UH-t az utolsó mensi utáni 7.-8.hétre,és a kimaradás utáni 3.-4.-re akartam írni,most olvasom vissza.Sorry.Fáradt vagyok.

Gyors válasz:A tüneteim,mint egy normál terhesség,csak folyton véreztem.De nekem volt egy másik babám is,ami normálisan méhen belül tapadt meg,ezért vették csak a 11.héten észre a méhen kívüli kisbabámat.Melody

2009. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!