Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A menstruáció mindig a peteéré...

A menstruáció mindig a peteérést követően 14 nappal van?

Figyelt kérdés
Ha 30-33 napos ciklusaim vannak,akkor a 16.-19. napon lehet a peteérés?
2009. jan. 17. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen. Mindíg a második része állandó a ciklusnak. Nekem is így volt, csak 35 napra. De ezt megerősítheted, ha méred a hődet, és figyeled a folyásodat. Nekem így sikerült elkapni a megfelelő pillanatot. Most 5 hetes vagayok.

Sok sikert!!!

2009. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Stabil, de nem mindig 14 nap, nekem pl 13. És van olyan, akinek több-kevesebb. Ha kevesebb, akkor bizony baj lehet a teherbeeséssel. Sajnos. :-(
2009. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem igaz!

Viszont az a jó, ha 14 nap a különbség a mensi és a pé közt.

Ha rövidebb, vagy hosszabb ez az idő, akkor gond van.

2009. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 14 nap az optimális, de egyénenként változhat. Nálam például 20-21 nap szokott lenni a luteális szakasz.
2009. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mindig 14 nappal van a peteérés után.nem 13,nem 15.14!!!!ha esetleg késik a mensi az nem azért van mert a peteéréshez viszonyítva 1-2 napot csúszott a mensi,hanem azért mert a peteérés csúszott.tehát nem a 14. napon volt,hanem pl.a 6.-on.de ehhez számítva mindig 14 nap a mensi.

higgy nekem ebben dolgozok.

2009. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak: lehet, hogy ebben dolgozol, DE nincs igazad:

[link]

és ebben van a passzus, miszerint: "Typically, the luteal phase is around 10-16 days in length. A luteal phase that is fewer than 10 days may be too short for successful implantation to occur."

A wikipedia-n:

[link] itt ezt írja:

"While luteal phase length varies significantly from woman to woman, for the same woman the length will be fairly consistent from cycle to cycle."

Egyébként én CSAK biológus vagyok, de nekünk úgy tanították, ahogy a wiki mondja... hogy egy személynek MINDIG egyforma, de nőként változik.

2009. jan. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor valószínűleg Ceizel Endre is rosszul tudja.idézem: Az ösztrogén fázis a pete megérését követően a pete kiszabadulásával (ovuláció) ér véget. Ez a szakasz általában 14 napig tart, de tarthat tovább is, az ovuláció bekövetkezhet a 15.-16. vagy akár a 35. napon is (ilyenkor a ciklus ennyivel hosszabb lesz) A sárgatest csak 10-12 napig virágzik, ha a megtermékenyülés nem következik be, a sárgatest elöregszik, megszünteti a progeszteron termelését, amelynek következtében a méhnyálkahártya leválik és bekövetkezik a menstruáció. A mestruáció tehát az ovulációt követő 14. napon következik be.
2009. jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem Czeizel Endre az átlagot veszi. Mert a nagy átlagnál valóban 14 nap.
2009. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!