Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hiszel abban, hogy nem csak...

Hiszel abban, hogy nem csak terhesség produkál + tesztet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 12:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Én mindhárom terhességemnél biztosra vettem a + tesztet, de itt már több helyen olvastam, hogy cisztától lett a tesztje +. Én még ilyennel SOHA nem találkoztam.
2010. dec. 2. 12:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Bizonyos hcg tartalmú ciszták is okozhatnak pozitiv tesztet.
2010. dec. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek, pontosabban tudom, hogy + teszt csak terhesség miatt van. Nekem volt nagyon durva cisztám, ami hányingerrel járt, melleim dupla akkorák voltak, könyvbe illő tünetek, mégsem mutatott semmit a teszt. A doki uh-n viszont egy szép, nagy, vérrel teli cisztát...
2010. dec. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
leteznek nagyon ritka cisztak amik hcg-t termelnek de ezek mar rosszindulatuak es dysgerminoma-nak hivjak oket. Valoszinubb hogy korai vetelesrol van szo es azert szokott elofordulni hogy pozitiv teszt utan megis megjon a havi...sajnos ilyen nekem is volt de szinte minden nonek van csak hat ki a csuda tesztel minden honbapban...erre csak akkor leszunk figyelmesek amikor gyereket akarunk.
2010. dec. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sosem derült ki mi okozta, de nekem eddig 3 alkalommal volt olyan, hogy a teszt egyértelműen, nem halványan pozitív lett, majd másnap, vagy hamarosan megjött. Ebből kétszer vettek vért hcg meghatározásra és mindkét esetben 0 azaz nulla hcg volt a véremben, tehát nem vetélés volt, mert olyan esetben sem ürül ki egy nap alatt a hcg.

Ezek után, mikor valóban terhes lettem az első teszten alig látszott a halvány második csík, aztán szépen erősödött napról napra, de 8 db pozitív teszt után sem mertem elhinni hogy valóban babát várok, csak mikor doki is megerősítette.

Én vagyok az élő példa, hogy van + teszt baba nélkül.

2010. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam minden ilyen esetben bebizonyosodott a korai vetélés sajnos. Amikor normál terhességem volt, a + teszt viszont jóval erősebb volt már a nemvárt napján is.
2010. dec. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálam 1x volt ilyen,és tudom hgoy rengeteg cisztám van,én hallottam ilyesmiröl,nem tudom nálam az volt-e,mert utánna kis idövel mensistem,pedig elötte a ciszta miatt honapokig nem jött meg.és pont akkor igen ,szóval ez elgondolkodtat.
2010. dec. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

"Hiszel abban...?" :-S Ez valami vallás, vagy Ufó, hogy hinni vagy nem hinni? :-S

Ez bizonyított tudomány, és ilyen létezik, akkor is, ha te "még ilyennel nem találkoztál SOHA". Pedig biztos sokat látott, tapasztalt vén róka lehetsz...


"Léteznek nagyon ritka HCG-termelö ciszták, amelyek ugyan csak akkor termelnek HCG-t, ha már rosszindulatúak. Az angol nevük "dysgerminoma". Ezek tévesen pozitív terhességi tesztet eredményezhetnek. Egy normális ciszta nem termel HCG-t.

Ezen kívül léteznek egyéb HCG-termelö sejtek is (terhesség nélkül), amelyek férfiakban is megjelenhetnek: a tüdöben, a mellékvesében, a herékben, a mellben vagy a hasnyálmirigyben. Ezek is hamis eredményre vezethetnek."

babatervezők.otthona.net

2010. dec. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!