Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor van peteérés? Mikor...

Mikor van peteérés? Mikor leesik a hő vagy másnap mikor felmegy? Melyik napon eshetnék teherbe?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondja, hogy akkor kell szeretkezni, amíg alacsony a hő. És az utolsó alacsony hőjű napon van a peteérés és másnap felmegy, pár tizedet.


De azt is hallottam már, hogy akkor kell együtt lenni, mikor felugrik a hő, mert akkor van peteérés.

(mert akkor szabadul ki a petesejt)


Mi a véleményetek?


2009. jan. 17. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Mintha én kérdeztem volna!!

Én elküldtem a hőgörbémet kiértékelésre, és úgy küldték vissza, hogy pont a határra tették a keresztet.

Amikor minimumon van és utána hirtelen felmegy. Az magasabb hőjű napra már bejelölte a dpo1-et.

Mi alőtte többször is együtt voltunk, és sikerült a baba.

Ha gondolod privátban elküldöm neked. Exel tábla, azért nem tudom belinkelni.

2009. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
NE akkor szeretkezzetek amikor a tábla mutatja vagy az orvos mondja, hanem amikor úgy érzitek, hogy akarjátok és jólesik...
2009. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Köszönöm, a válaszokat.

1.válaszolónak: Örülnék neki, ha átküldenéd priviben a táblázatot.


2.válaszolónak: Nem csak akkor szeretkezünk,ha pé-van mi mindig kívánjuk:)

2009. jan. 17. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Peteérésed az utolsó alacsony hőjű napon van ( nagy valószínűséggel ) Ugyanis a hőmérséklet a termelődő progeszterontól megy fentebb amit pedig a kiszabaduló petesejt helyén létrejövő sárgatest termel.


A hőesést pedig akkor tapasztalhatod, ha a petesejt a hajnali órákban, közel a hőmérőzés időpontjához szabadul ki. Állítólag azért esik le a hőd ilyenkor, mert a tüszőből folyadék ürül a hasüregbe, így a hasnyálmirigyre is, aminek van valami köze a hőháztartás szabályozásához.


Akinél viszont nem a hajnali órákban reped meg a tüsző, az nem vesz észre hőesést, állandó marad a hője a pé előtt, és csak másnap, a hőmérséklet emelkedéséből veszi észre, hogy "hoppá, tegnap pé volt" Úgyhogy ha tapasztalsz hőesést, az nagyon szerencsés dolog, mert neked jelzi a görbéd mikor kell akciózni ( aznap lehetőleg!!!!)

2009. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! A peteérés az utolsó alacsony hőmérsékletű napon szokott bekövetkezni. Mivel a spermák akár 72 óráig is életképesek, ezért a legjobb időpontok a peteérés előtti 3 nap és a peteérés utáni 1 nap.
2009. jan. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!